RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielowieyska o protestach w służbie zdrowia: Rząd nie powinien się ugiąć

Dominika Wielowieyska broniła twardego stanowisku rządu PO-PSL w rozmowach z lekarzami (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Dominika Wielowieyska broniła twardego stanowisku rządu PO-PSL w rozmowach z lekarzami (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Od kilku dni trwa protest pracowników ochrony służby zdrowia. Część mediów atakuje w związku z tym problemem rząd. A jak było za czasów PO-PSL, gdy lekarze domagali się podwyżki wynagrodzenia? – Rząd powinien być nieugięty, bo tego wymaga interes publiczny – tłumaczyła związana z radiem TOK FM i „Gazetą Wyborczą” Dominika Wielowieyska.

Protestujący medycy nie przyszli. Minister zdrowia mówi, co dalej

Chcieliśmy porozmawiać o realności postulatów protestujących medyków; niestety, moje zaproszenie nie spotkało się z zainteresowaniem – powiedział...

zobacz więcej

W mediach społecznościowych krąży nagranie z czasów, gdy premierem była Ewa Kopacz, a za resort zdrowia odpowiadał Bartosz Arłukowicz. Wówczas rząd nie zawierał umowy z Porozumieniem Zielonogórskim, a to groziło całkowitem paraliżem służby zdrowia i zamkniętymi przychodniami.

– Należy się zastanowić nad społecznym konsekwencjami tego sporu i ewentualnem ustąpieniu lobby (lekarskiemu – przyp. red.). W tej sprawie chodzi o pieniądze, które żeby dać lekarzom z Porozumienia Zielonogórskiego, trzeba zabrać komuś innemu. Trzeba się zastanowić, jak duży jest w tym interes publiczny, aby lekarze dostali większe pieniądze – mówiła Wielowieyska.

Jestem absolutnie za tym, aby rząd Ewy Kopacz nie ustępował Porozumieniu Zielonogórskiemu i nie podejmował z nimi żadnych negocjacji, ponieważ co roku odbywa się ten sam szantaż – przekonywała publicystka na antenie TOK FM.

– Są sytuacje, w których państwo, rząd, minister zdrowia powinni być nieugięci, ponieważ tego wymaga interes publiczny – podsumowała dziennikarka. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej