RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poczta Polska będzie świadczyć usługi kurierskie dla PKP

Operator wygrał przetarg na obsługę logistyczną przesyłek kurierskich krajowych i zagranicznych (fot.  Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Operator wygrał przetarg na obsługę logistyczną przesyłek kurierskich krajowych i zagranicznych (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

– Poczta Polska przez najbliższe dwa lata będzie świadczyć usługi kurierskie dla całej grupy zakupowej PKP. Operator wygrał przetarg na obsługę logistyczną przesyłek kurierskich krajowych, miejskich i zagranicznych – poinformowała Poczta Polska w czwartkowym komunikacie.

Intel zainwestuje miliardy w Polsce? „Premier Morawiecki był dobrym sprzedawcą”

Amerykański koncern Intel chce zbudować w jednym z państw Unii Europejskiej osiem fabryk chipów za 80 mld euro. Polska jest jedną z potencjalnych...

zobacz więcej

– Zwycięstwo w przetargu jest potwierdzeniem skuteczności biznesowej Poczty Polskiej i pełnej gotowości do kompleksowej obsługi kurierskiej największych firm komercyjnych i Spółek Skarbu Państwa nawet tak rozbudowanych logistycznie jak PKP. (...) Poczta Polska dostrzega potencjał wielu różnych sektorów rynkowych, w których pragnie skutecznie konkurować jako partner logistyczny. Jednym z nich są koleje – powiedział cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

„Poczta Polska powinna być strategicznym partnerem”


Dodał, że zwiększanie rynkowego udziału w zakresie obsługi e-commerce to jeden z głównych celów strategicznych spółki. Cytowany w komunikacie wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, zaznaczył, że Poczta Polska powinna być strategicznym partnerem dla innych spółek Skarbu Państwa.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Obecnie w grupie zakupowej PKP znajdują się następujące spółki: Polskie Koleje Państwowe S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o., PKP Cargo S.A. wraz ze spółkami zależnymi (PKP Cargotabor Sp. z o.o., PKP Cargo Connect Sp. z o.o., PKP Cargo Service Sp. z o.o., PKP Cargo Terminale Sp. z o.o., Cargotor Sp. z o.o.), PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., PKP Informatyka Sp. z o.o., CS Natura Tour Sp. z o.o. oraz PKP Intercity S.A.

Zobacz także: Porozumienie ZUS, Poczty Polskiej i KRUS w ramach obsługi wniosków o „Dobry start”

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej