RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymano sprawców pobicia czarnoskórego piłkarza. Jest też nowy wątek

Policja zatrzymała sprawców pobicia piłkarza (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Policja zatrzymała sprawców pobicia piłkarza (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Poznańscy policjanci zatrzymali trzech sprawców pobicia czarnoskórego piłkarza klubu Korona Piaski. Według ustaleń funkcjonariuszy poszkodowany może mieć związek z uszkodzeniem ciała jednego z napastników – podała we wtorek policja.

Bawił się na rynku w Poznaniu. Zapaśnik pobity na śmierć

W szpitalu zmarł zapaśnik klubu Sobieski Poznań, 29-letni Dominik Sikora. Mężczyzna został brutalnie pobity na poznańskim Starym Rynku. Policja...

zobacz więcej

Sportowiec urodził się w Sudanie Południowym, dorastał i wychowywał w Ugandzie, a do Polski przyjechał, by studiować. Mężczyzna został pobity w nocy z 4 na 5 września w jednym z lokali w centrum Poznania. Piłkarz trafił do szpitala.

Mł.asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podała we wtorek, że z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało, iż zaatakowało go co najmniej sześciu napastników, a do pobicia doszło na tle rasistowskim. Policjanci po przeanalizowaniu materiału dowodowego ustalili, że w ataku uczestniczyły trzy osoby. – Sam motyw ich rasistowskiego działania do tej pory nie został potwierdzony – wskazała.

– Cała trójka została zatrzymana przez kryminalnych z poznańskiej starówki w ubiegły czwartek. Wszyscy to mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku 20 i 21 lat. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała, a decyzją prokuratora otrzymali środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego – opisała Mróz.

Policjantka dodała, że z zapisu kamer monitoringu wynika, iż przebieg zdarzenia różni się od opisywanego przez pobitego sportowca. – Okazuje się, że sam pokrzywdzony być może również ma związek z uszkodzeniem ciała jednego z zatrzymanych, dlatego część materiałów dowodowych została wyodrębniona do odrębnego postępowania, które ma to zweryfikować – powiedziała.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Jak wskazała, dwóch spośród podejrzanych w tej sprawie było wcześniej notowanych za kradzieże i włamania. Za udział w bójce lub pobiciu zgodnie z kodeksem karnym grozi do trzech lat więzienia.

Zobacz także: Śmierć zapaśnika. Prokuratura zawiesiła śledztwo


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej