RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Wstrząsy na Wyspach Kanaryjskich. Ziemia zadrżała kikaset razy

Kilkaset wstrząsów sejsmicznych dochodziły do magnitudy 4 (fot. Patrick Pleul/dpa/PAP)
Kilkaset wstrząsów sejsmicznych dochodziły do magnitudy 4 (fot. Patrick Pleul/dpa/PAP)

Kilkaset wstrząsów sejsmicznych dochodzących do magnitudy 4 zanotowano w ciągu ostatniej doby w rejonie Wysp Kanaryjskich. Jak ogłosił we wtorkowym komunikacie Hiszpański Instytut Geograficzny (IGN), najwięcej wstrząsów wystąpiło na wyspie Palma.

Strajk nauczycieli w Nowym Jorku. Jest porozumienie

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że osiągnięto porozumienie z największym związkiem zawodowym nauczycieli, United Federation of...

zobacz więcej

Władze IGN podały, że najsilniejsze wstrząsy wystąpiły w gminie El Paso, usytuowanej na wyspie Palma. Dotychczas nie potwierdzono tam żadnych ofiar ani zniszczeń.

Eksperci z Kanaryjskiego Instytutu Wulkanologii (Involcan) wskazują, że na archipelagu w ostatnich dniach notowano niewielkie, choć liczne wstrząsy. Przypuszczają, że ruchy ziemi mają związek ze zwiększeniem aktywności wulkanu Cumbre Vieja. W jego rejonie od soboty zanotowano ponad 400 wstrząsów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO W obecnym roku zaobserwowano znaczący wzrost aktywności sejsmicznej również w regionie Andaluzji, na południu Hiszpanii. Tylko w styczniu i sierpniu zanotowano w okolicach miast Grenada i Malaga tysiące wstrząsów. Najsilniejsze przekroczyły magnitudę 4.

Wstrząsy powtórzyły się w tym regionie Hiszpanii 28 sierpnia. W ciągu zaledwie kilku godzin ziemia zadrżała w południowej części Andaluzji ponad 50 razy. Najsilniejszy wstrząs miał magnitudę ponad 4,9.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej