RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Grała w „Czterdziestolatku”, „Tulipanie”, „Zmiennikach”

W wieku 82 lat zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zasłynęła rolami w filmach „Cafe pod Minogą”, „Kogel-mogel”, „Dublerzy”, „Mniejsze zło” czy w serialach.

Nie żyje Adam Baumann, wybitny aktor Teatru Śląskiego

Zmarł aktor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach Adam Baumann – poinformowała we wtorek ta instytucja. W marcu skończył 73 lata....

zobacz więcej

Aktorka zmarła w poniedziałek w szpitalu, w którym przebywała od kilku tygodni. Informację o jej śmierci potwierdziła najbliższa rodzina.

Krystyna Kołodziejczyk urodziła się 30 marca 1939 roku w Częstochowie. W 1960 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi. Występowała między innymi w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie.

– Maturę zdałam jako 17-latka i zaczęłam studia w Filmówce. Niemal od razu wystąpiłam w filmie „Król Maciuś I”, a wkrótce jeszcze w trzech innych. Najważniejszy to „Cafe pod Minogą” z 1959 r., gdzie powierzono mi rolę Sabci. Miałam wtedy zaledwie 18 lat i grałam u boku wielkich sław, Adolfa Dymszy i Stefanii Górskiej, z którą zresztą dzieliłam garderobę. Ile ja się nasłuchałam różnych opowieści i pikantnych dowcipów przesympatycznej Stefci. Byłam wtedy na planie bardzo grzeczna, ale bałam się Dymszy. Wydał mi się surowy, poważny, brakowało mu luzu – wyznała kilka lat temu w rozmowie z magazynem „Życie na Gorąco: Retro”.

Grała między innymi w serialach „Czterdziestolatek”, „Daleko od szosy”, „Lalka”, „Tulipan” czy „Zmiennicy”. Na przestrzeni kolejnych lat pojawiła się także w „Klanie” czy „Miodowych latach”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej