RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Strajk nauczycieli i pracowników szkół. W tym kraju dzieci mają dłuższe wakacje

Protest w portugalskich szkołach (fot. PAP/EPA/FERNANDO VELUDOl, zdjęci eilustracyjne)
Protest w portugalskich szkołach (fot. PAP/EPA/FERNANDO VELUDOl, zdjęci eilustracyjne)

We wtorek w Portugalii rozpoczął się strajk nauczycieli i pracowników szkolnych, który potrwa do piątku. Protest zbiega się z inauguracją roku szkolnego.

Strajk nauczycieli w Nowym Jorku. Jest porozumienie

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że osiągnięto porozumienie z największym związkiem zawodowym nauczycieli, United Federation of...

zobacz więcej

Jak poinformował Andre Pestana z Nauczycielskiego Związku Zawodowego (STOP), w proteście biorą udział zarówno nauczyciele, jak i pracownicy administracji placówek oświatowych i personel pomocniczy.

Związkowiec sprecyzował, że głównym powodem strajku jest żądanie poprawy warunków pracy. Dodał, że protestujący domagają się zwiększenia liczby etatów w szkołach oraz zapewnienia umów o pracę na czas nieokreślony dla jak największego grona personelu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO W ocenie Pestany największy problem stanowi obecnie proces przejmowania nadzoru nad szkołami, a także finansowania ich przez gminy. Ma on zakończyć się do grudnia 2022 r. i zdaniem związkowców doprowadzi do zjawiska redukcji etatów w placówkach oświatowych.

Pomiędzy wtorkiem a piątkiem w szkołach publicznych na terenie Portugalii rozpoczynają się zajęcia. Strajk nie tylko utrudnił organizację lekcji, ale również realizację formalności w szkolnych sekretariatach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej