RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szydło ostro do Timmermansa. „Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi…”

Frans Timmermans, Beata Szydło (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Frans Timmermans, Beata Szydło (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata ws. kontrowersyjnego projektu „Fit for 55”. – Ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, utratę miejsc pracy, niebotyczny wzrost ubóstwa milionów Europejczyków i degradację całych regionów – alarmowała na sali plenarnej europosłanka PiS Beata Szydło.

KE chce kary dla Polski. Z krajów UE docierają głosy sprzeciwu [WIDEO]

Politycy z Francji, Hiszpanii, Słowenii i Węgier nie zgadzają się na taką politykę Komisji Europejskiej.

zobacz więcej

W lipcu Komisja Europejska zaprezentowała pakiet „Fit for 55”, który ma przystosować Unię Europejską do zaostrzonych celów klimatycznych. Zmiany obejmą wiele obszarów, w tym wyższe cele dla odnawialnych źródeł energii, podatki, nowe limity emisji dla samochodów czy objęcie nowych sektorów unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji.

Twarzą radykalnych zmian jest Frans Timmermans z Komisji Europejskiej.

Zobacz także:   Niemiecki ekonomista ostrzega: „Fit for 55” zabójcze dla gospodarki

Jak oceniła Beata Szydło, dbanie o klimat jest potrzebne, ale proponowany przez Timmermansa plan zakłada gigantyczne i niczym nieuzasadnione koszty społeczne oraz gospodarcze.

– Projekt przygotowany przez pana komisarza jest mocno kontrowersyjny i wybrzmiewa to na tej sali właściwie w każdej wypowiedzi. Z jednej strony mamy szczytny cel – chronienie klimatu, przyszłość naszej planety – to jest na pewno jedno z najważniejszych wyzwań, które przed nami stoi – podkreśliła europosłanka.

Chcą zakazać TVP transmisji kanonizacji kard. Wyszyńskiego. „Cofnięcie do komunizmu”

Politycy Lewicy zaapelowali, by po wygraniu wyborów przez opozycję „w mediach publicznych nie było transmisji przyszłej kanonizacji Wyszyńskiego”....

zobacz więcej

Beata Szydło zaznaczyła, że „z drugiej strony ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, utratę miejsc pracy, niebotyczny wzrost ubóstwa milionów Europejczyków i degradację całych regionów”.

Była premier zaznaczyła, że jeżeli takim kosztem cel „Fit for 55” zostanie osiągnięty, to nie tylko nie poprawi on losu Europejczyków i zapewni dobrą przyszłość mieszkańcom naszego regionu i całego świata, ale przyczyni się do ich pogorszenia.

Zobacz także:   Unika Fit For 55 jak ognia. Tak Donald Tusk chce wygrać wybory

– Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to z reguły chodzi o pieniądze, więc zadajmy sobie pytanie, kto na tym zyska, a kto straci – podsumowała Szydło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej