RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kwaśniewski krytykuje Lewicę. Chodzi o LGBT

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

– W kampanii prezydenckiej Lewica dała się sprowadzić właściwie tylko do kwestii LGBT – powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Polityk związany z tą formacją stwierdził, że brakuje im m.in. „aktywności i przekonywującego programu”.

Cyrk opozycji na granicy. Tusk wzywa posłów na dywanik

Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia happeningi opozycji na granicy z Białorusią. Donald Tusk zaczął więc wzywać parlamentarzystów na rozmowy. –...

zobacz więcej

Kwaśniewski pytany był we wtorek w Radiu Zet, o sytuację na lewicy oraz o to, kto byłby lepszym przewodniczącym powstającej Nowej Lewicy: Włodzimierz Czarzasty czy Andrzej Rozenek. – To jest ich wewnętrzna sprawa. Ja uważam, że obaj panowie mają swoje atuty, ale ja w ogóle się w to nie wtrącam – odpowiedział były prezydent.

Ocenił też, że sama konstrukcja lewicowej opcji nie jest łatwa.

– Bo, to są trzy różne ugrupowania, Wiosna jest inna, SLD jest inne i Razem jeszcze bardziej inne. Więc złożenie tego do kupy nie jest proste – stwierdził Kwaśniewski.

Zobacz także:   Koniec obchodzenia wolnych niedziel? „Rząd deklaruje szybką legislację”

Pytany, z jakich przyczyn Lewica nie może „wybić się” i na przykład wyprzedzić Polskę 2050 Szymona Hołowni, Kwaśniewski odpowiedział, że „Polska, jak widać, nie jest specjalnie lewicowym krajem”. – Jesteśmy krajem bardziej konserwatywnym – dodał.

Ojciec prezydenta o LGBT: Ideologia gender jest społecznie szkodliwa

Prof. Jan Tadeusz Duda został zapytany o uchwałę ws. obrony tradycyjnej rodziny. – Naprawdę, trudno w tej deklaracji znaleźć jakieś przejawy...

zobacz więcej

Według Aleksandra Kwaśniewskiego dzieje się też tak dlatego, że Lewica zajmuje się za bardzo sobą. – Uważam, że aktywność zewnętrzna, spotkania z ludźmi, obecność w różnych miejscach jest za słaba – ocenił Kwaśniewski.

Ponadto zdaniem byłego prezydenta Lewica jest też za mało czytelna programowo.

Zobacz także:   Wyszyński, jakiego dotąd nie znaliśmy. Poruszająca historia

– W kampanii prezydenckiej dała się sprowadzić właściwie tylko do kwestii LGBT, co jest zdecydowanie za mało. Nie stworzyła też wiarygodnego programu w kwestiach klimatycznych, co jest tematem bardzo istotnym dla młodych ludzi – mówił Kwaśniewski.

– Lewicy brakuje aktywności i przekonywującego programu. Myślę, że jeżeli to poprawią, to na coś mogą liczyć – skomentował były prezydent.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej