RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były piłkarz Bayernu skazany za znęcanie się nad partnerką

Jerome Boateng nie jest już zawodnikiem Bayernu Monachium (fot. S. Widmann/Getty Images for FC Bayern)
Jerome Boateng nie jest już zawodnikiem Bayernu Monachium (fot. S. Widmann/Getty Images for FC Bayern)

Jerome Boateng, były piłkarz Bayernu Monachium, obecnie Olympique Lyon, został skazany za pobicie byłej partnerki – Sherin Senler. Mistrz świata z 2014 r. nie trafi jednak do więzienia; zapłaci 2 mln euro odszkodowania – orzekł sąd okręgowy w Monachium. Wraz z wyrokiem wracają pytania o związek sportowca z polską modelką Kasią Lanhardt, która w tragicznych okolicznościach zmarła na początku 2021 r.

Śmierć Kasi Lenhardt. Prokuratura wznawia śledztwo ws. Boatenga

Czy piłkarz Jerome Boateng znęcał się nad Kasią Lenhardt? Tak twierdzi niemiecka prokuratura, która zdecydowała o wznowieniu śledztwa w tej sprawie.

zobacz więcej

Akt oskarżenia dotyczył uszkodzenia ciała i słownego znęcania się, a chodziło o wydarzenia z 2018 r. Para z dwójką dzieci była na wakacjach, gdy doszło do napaści.

Szokujący opis znęcania się przez Boatenga


Jak opisuje agencja DPA, Boateng uderzył Senler, ugryzł w głowę, rzucił na ziemię i obrażał, a prócz tego rzucił w partnerkę szklaną lampą.

Były gwiazdor Bayernu zaprzeczał oskarżeniom. Sąd jednak nie dał temu wiary. Piłkarz musi zapłacić byłej partnerce 1,8 mln euro odszkodowania.

Wraz z wyrokiem wracają pytania o ostatni związek sportowca z polską modelką Kasią Lenhardt. Znaleziono ją martwą w lutym tego roku w jej berlińskim mieszkaniu. Kobieta najprawdopodobniej popełniła samobójstwo w dniu szóstych urodzin syna. Tydzień wcześniej modelka rozstała się z Boatengiem, a o ich relacji przez tygodnie rozpisywały się media. Po tragedii dziennik „Bild” ujawnił, że krótko przed śmiercią Lenhardt podpisała umowę, w której zobowiązała się do milczenia na temat związku z obrońcą Bayernu.

Zobacz także: „Alarm!”. Ciężar sławy zabił Kasię Lenhardt?
teraz odtwarzane
„Alarm!”. Ciężar sławy zabił Kasię Lenhardt?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej