RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tak chcą dobić Hołownię. Zaskakujące doniesienia ws. Muchy

Joanna Mucha (fot. PAP/Piotr Nowak)
Joanna Mucha (fot. PAP/Piotr Nowak)

Posłanka Polski 2050 Joanna Mucha, jest o krok od powrotu do Platformy Obywatelskiej – donosi „Super Express”. Według nieoficjalnych informacji w tej sprawie interweniować miał Donald Tusk. Posłanka Mucha na Twitterze oznajmiła, że doniesienia gazety to fake news.

Problemy posłanki Muchy. Jest wniosek prokuratury o uchylenie jej immunitetu

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posłance Joannie Musze (Polska 2050, wcześniej Platforma Obywatelska) – potwierdził portalowi tvp.info rzecznik...

zobacz więcej

Joanna Mucha o swym odejściu z PO i podjęciu współpracy z Polską 2050 Szymona Hołowni poinformowała pod koniec stycznia. To wieloletnia posłanka Platformy Obywatelskiej i była minister sportu.

Pytana wtedy o przyczyny rozstania z Platformą powiedziała m.in., że formacja ta „straciła moc wygrywania wyborów”. Przypomnijmy, PO była wówczas w głębokim kryzysie i jej poparcie w różnych sondażach spadało do poziomu kilkunastu procent.

Jak podaje Super Express”, posłanka Mucha może już niedługo wrócić do Platformy.

Tusk chce rozbić Hołownię


„Powody są dwa: powrót Tuska i spadające sondaże Hołowni. Widać gołym okiem, że nie ma chemii między posłami Hołowni, a Tusk bardzo umiejętnie próbuje rozbić ruch Szymona” – mówi rozmówca gazety.

Mucha w „zaprzyjaźnionej formacji”. Poseł KO nie widzi różnic między PO i Hołownią

Joanna Mucha przeszła do zaprzyjaźnionej formacji – oświadczył poseł KO Robert Kropiwnicki, komentując utratę posłanki na rzecz partii Szymona...

zobacz więcej

Gazeta przypomina, że powrót Tuska do polskiej polityki na początku lipca był ciosem dla Hołowni. Z dnia na dzień PO odzyskała drugie miejsce w sondażach i zabrała część elektoratu byłemu prezenterowi TVN. „Najpierw zabrał mu kilka procent, teraz zarzucił sieci na Aśkę. To już kwestia czasu” – komentuje rozmówca gazety.

„Nic o tym nie wiem, ale oczywiście warto rozmawiać i nie można wykluczyć takiego scenariusza, jeśli Joanna Mucha będzie chciała” – podkreśla Robert Kropiwnicki.

Według gazety nieoficjalnie mówi się, że Platforma już niedługo będzie chciała politycznie dobić Hołownię. „Nie zajmowaliśmy się rozbiorem Hołowni… na razie” – śmieje się jeden z posłów.

Jak zaznaczał „SE”, Mucha nie odpowiedziała na przesłane pytanie i nie odbierała telefonu od redaktorów gazety. Posłanka do publikacji odniosła się na Twitterze, gdzie stwierdziła, że nie ma zamiaru opuścił ugrupowania Hołowni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej