RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Bezdomny ukradł puszkę z datkami z kościoła. Wpadł przez monitoring

Złodziejowi grozi do 10 lat więzienia (fot. KMP Gdańsk)
Złodziejowi grozi do 10 lat więzienia (fot. KMP Gdańsk)

Gdańscy policjanci zatrzymali 60-latka, który ukradł z kościoła św. Brygidy puszkę z datkami. Mężczyznę nagrały kamery monitoringu, wpadł w ręce kryminalnych kilkaset metrów dalej.

Ukradł datki ze skarbonki w kościele. Nagrały go kamery monitoringu [WIDEO]

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie (woj. pomorskie) i policjanci szukają złodzieja, który okradł kościelną skarbonkę z datkami od wiernych....

zobacz więcej

W minionym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 odebrali zgłoszenie, że w kościele św. Brygidy miała miejsce kradzież puszki z datkami. Kryminalni zdobyli wiele informacji, przeanalizowali też monitoring.

Podczas sprawdzania zapisu kamer okazało się, że całe zdarzenie zostało nagrane. Funkcjonariusze mieli już rysopis mężczyzny i wiedzieli, że jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Trafił do aresztu


Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać i już po godzinie zatrzymali go kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. 60-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu.

Szybko ustalono, gdzie sprawca porzucił zniszczoną puszkę. Mundurowi przeprowadzili oględziny, a policyjny technik zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Zatrzymany 60-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej