RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„El Mundo”: Neymar podpisał klauzulę. Ma unikać publicznego mówienia o Bogu

Brazylijski piłkarz Neymar, grający w klubie Paris Saint-Germain (fot. John Berry/Getty Images)
Brazylijski piłkarz Neymar, grający w klubie Paris Saint-Germain (fot. John Berry/Getty Images)

Brazylijski piłkarz Neymar da Silva Santos Júnior zobowiązał się w jednej z klauzul zawartych z klubem Paris Saint-Germain (PSG) do unikania publicznego mówienia o Bogu – dowiedział się hiszpański dziennik „El Mundo”.

Neymar ukarany za trik na boisku. Arbiter uznał to za prowokację

Zawodnik Paris Saint Germain Neymar podczas meczu z Montpellier HSC otrzymał żółtą kartkę. Dlaczego? Prowadzący spotkanie arbiter uznał, że piłkarz...

zobacz więcej

Według madryckiej gazety, która miała dostęp do poufnej klauzuli, jaką podpisał zawodnik, podczas swoich występów w barwach PSG nie może on prowadzić politycznej agitacji, a także ma unikać podejmowania zagadnień związanych z religią i swoją wiarą.

Dziennik przypomina, że podczas występów w innych klubach, m.in. Santos i FC Barcelona Neymar wielokrotnie publikował teksty dotyczące jego chrześcijańskiej wiary i mówił o Jezusie.

Jak pisze „El Mundo”, głównym zamiarem władz PSG, sponsorowanego przez fundusz katarskiego szejka Nassera Al-Khelaïfiego, jest unikanie „kontrowersji”, które mogłyby uderzyć w dobre imię paryskiego klubu lub powodować konflikty w szatni pomiędzy graczami francuskiej drużyny.

Obostrzenia? Neymar organizuje imprezę na 500 osób

Grający w Paris Saint-Germain Brazylijczyk Neymar da Silva Santos Junior, najdroższy piłkarz w historii futbolu, zaprosił do swojej posiadłości w...

zobacz więcej

Neymar ma też, wg tego źródła, odstąpić od publicznego krytykowania władz Paris Saint-Germain, a także unikać wyrażania negatywnych opinii o taktyce obieranej przez sztab szkoleniowy lub krytykowania któregoś z jego członków.

W zamian za wypełnienie warunków klauzuli brazylijski napastnik ma otrzymać rocznie 6,5 mln euro.

Hiszpańska gazeta dowiedziała się też, iż wbrew deklaracjom PSG o nabyciu Neymara za 222 mln euro z FC Barcelona, łączne wydatki paryskiego klubu na pozyskanie zawodnika były dwukrotnie wyższe. Ustaliła także, że co miesiąc Brazylijczyk pobiera wynagrodzenie w wysokości około pół miliona euro.

Zobacz także: Bójka z Neymarem w roli głównej


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej