SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Ziobro pisze do Kaczyńskiego

„Wiadomości" TVP1 dotarły do listu europosła PiS Zbigniewa Ziobry do lidera partii Jarosława Kaczyńskiego. „Apeluję do Pana o uspokojenie sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości. Personalne ataki na mnie nie mogą zastąpić rzetelnej dyskusji o tym jak powinniśmy się zmieniać, aby zwyciężać" – czytamy w liście. – Działalność posłów Ziobro i Kurskiego w ostatnich dniach szkodzi polskiej prawicy. Jeśli nie przestaną, to będziemy musieli się pożegnać – skomentował rzecznik PiS Adam Hofman.

„Z tymi, którzy obwołują mnie wrogiem, wciąż jestem gotów współpracować. Zachowanie jedności, ale i pozytywne zmiany w partii są warunkiem wyborczego zwycięstwa. Tylko w ten sposób będziemy mogli skutecznie rozwiązywać prawdziwe problemy Polski" – pisze Ziobro do Kaczyńskiego.

„Prawo i Sprawiedliwość jest nie tylko naszą wspólną partią. Jest przede wszystkim nadzieją milionów Polaków, którzy pragną zmian. Apeluję do Pana, abyśmy razem wyszli naprzeciw tej nadziei. Jak nigdy dotąd potrzebna jest dziś opozycja zdolna wygrywać wybory" – apeluje europoseł.

Ziobro twierdzi, że, kierując się dobrem partii, sformułował „zarys pozytywnych zmian, które mogłyby uczynić PiS formacją zdolną do wygrywania wyborów i skutecznego rządzenia naszym krajem". „Nie kryję, że ze zdziwieniem odbieram publiczne wypowiedzi niektórych członków partii, którzy sugerują, że wyrażania troski o PiS może być powodem do wyciągania partyjnych konsekwencji" – zaznacza były minister sprawiedliwości.

„Powinniśmy zwyciężać, proponując dobre i odważne rządy jako alternatywę wobec władzy Donalda Tuska. W obliczu tego wyzwania nieważne są różnice zdań liderów partyjnych. Istotna jest Polska i oczekiwania naszych wyborców" – zauważa polityk.

„Proszę, aby powstrzymał Pan prominentnych polityków PiS, atakujących mnie i innych kolegów za wyrażenie przekonania, że Prawo i Sprawiedliwość może zmieniać się i wygrywać. Brutalne ataki z tego powodu postrzegam jako próbę wewnętrznego podzielenia partii, a tym samym rozbijanie jedności prawicy" – apeluje Ziobro do prezesa PiS.

Komentarze wewnątrz partii

Zbigniew Ziobro jest jedynym politykiem, który nawet gdy nasza partia dołowała w wyborach, zawsze wygrywał z Platformą Obywatelską. W związku z tym ma szczególny mandat i tytuł do formułowania pozytywnego programu zmian, tak żeby cała partia, a nie tylko Zbigniew Ziobro wygrywała z PO – stwierdził Jacek Kurski na antenie TVP Info. – To bardzo ważny list, otwierający drogę do pełnego porozumienia i pozytywnego przeformatowania Prawa i Sprawiedliwości, takiego, byśmy wreszcie zaczęli wygrywać z Platformą. Bardzo ważny list, bardzo ważny dzień – zaznaczył europoseł.

Zupełnie inaczej do kwestii listy podchodzi rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman. – Działalność posłów Ziobro i Kurskiego w ostatnich dniach szkodzi polskiej prawicy, a przez to w moim głębokim przekonaniu szkodzi Polsce. Ta działalność musi się skończyć. Jak – zależy od pana posła Ziobro i pana posła Kurskiego – czy będą chcieli pójść drogą rozmowy przez media, codziennego spektaklu pt. „Podział PiS”, czy tego zaprzestaną – skomentował w rozmowie z TVP Info.

Rzecznik zaznaczył, że w przypadku kontynuacji takich działań, Ziobro i Kurski będą musieli się pożegnać z PiS. – Jeśli zaprzestaną, to jesteśmy w stanie się porozumieć, jeśli nie, to będziemy się żegnać. Dyskusja jest dopuszczalna, ale efekt jest taki, że list został wysłany do wszystkich mediów i dziś znów zajmujemy się spektaklem w Prawie i Sprawiedliwości. Efekt jest na pewno szkodliwy. List obniża wspomnianą w nim jedność i sprawność partii – dodał Hofman.

źródło:
Zobacz więcej