RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Dlaczego Plus współpracuje z kobietą, która chce jeb** 50 proc. Polaków za inne poglądy?” Kontrowersje po słowach Bąk

Korony Równości 2021 (fot. Marcos del Mazo/LightRocket via Getty Images, twitter.com/DariuszMatecki)
Korony Równości 2021 (fot. Marcos del Mazo/LightRocket via Getty Images, twitter.com/DariuszMatecki)

Kampania Przeciw Homofobii wręczyła nagrody za walkę o tolerancję i prawa osób LGBT. Jedna z laureatek po wyjściu na scenę zaczęła od ataku wymierzonego w PiS i Konfederację. Zgromadzeni przyjęli to z wielki aplauzem. Tymczasem jeden z radnych zauważył, że gwiazda gali to Janina Bąk – aktywistka, która występowała w reklamach sieci Plus.

Wyszyński, jakiego dotąd nie znaliśmy. Poruszająca historia

W dniu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej odbyła się uroczysta premiera filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”....

zobacz więcej

W Polsce środowiska powołujące się na „miłość i tolerancję” coraz ostrzej atakują tych, którzy nie zgadzają się z ideologią LGBT.

Podczas 3. edycji plebiscytu Korony Równości organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii w kategorii Ludzie Internetu zwyciężyła Janina Bąk, blogerka, autorka książek i nauczycielka akademicka.

Jak czytamy na oficjalnym portalu KPH, Bąk „zwraca uwagę na problemy psychiczne, które wiążą się z dyskryminacją i wspiera finansowo organizacje LGBT+”. „Tłumaczy, dlaczego tak ważna jest walka o równe prawa, edukuje i dostarcza rzetelnych materiałów” – napisano.

Zobacz także:   Zaangażował nawet premiera. Gej przyznał się, że zmyślił homofobiczny napad

Gdy kobieta została poproszona na scenę, zaznaczyła, że nie chce zabierać wiele czasu. – To wszystko, co od dłuższego czasu gra mi w głowie i w sercu, da się powiedzieć krótko i używając bardzo niewielkiej liczby znaków, na przykład pięciu i trzech i Konfederacji – stwierdziła nawiązując do wulgarnego hasła ośmiu gwiazdek.

Z najnowszego sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość popiera 40,2 proc. Polaków, a Konfederacja ma 8,8 proc. wskazań. Ostre wyzwiska pod adresem tych dwóch frakcji to tym samym atak na niemal połowę Polaków. Co ciekawe, znów padły ze strony środowisk walczących rzekomo o wzajemny szacunek i tolerancję.

„Zastanawiam się, dlaczego Plus współpracuje z kobietą, która chce »jeb** 50 proc. Polaków« za inne poglądy. Czy przypadkiem slogany o tolerancji, równości i szacunku nie są przez Janinę Bąk wykorzystywane instrumentalnie w celach marketingowych i zarobkowych?” – zapytał w sieci radny Solidarnej Polski Dariusz Matecki.

Poseł apeluje o adopcję dla par LGBT. „Dzieci mogłyby zostać otoczone rodzinnym ciepłem”

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek zaapelował do Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, by ten pochylił się nad losem dzieci wychowywanych w domach...

zobacz więcej

W tym samym momencie, gdy zwolennicy ideologii LGBT sugerują, że Polska jest krajem nietolerancyjnym, z Zachodniej Europy dobiega coraz więcej oznak takiego problemu.

Zobacz także:   Majchrowski apeluje do KE. Uchwałę sejmiku o „ideologii LGBT” nazywa „dyskryminacją”

W poniedziałek francuskie media obiegła informacja, że w Tuluzie zaatakowano 67–latka udającego się na spotkanie środowisk gejowskich. Mężczyzna został pobity, rozebrany i zostawiony tak na środku ulicy. Trafił do szpitala. Jak informuje „Le Parisien”, to jeden z lokalnych polityków.

Z kolei w weekend holenderskie media pokazały  zdjęcia biura organizacji działającej na rzecz osób LGBT w Rotterdamie, które zostało oszpecone hasłami antygejowskimi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej