RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lider strajku medyków: „To fotomontaż, nie było takich transparentów”. Na pewno?

Szaraniec zapewnia, że „nie było takich transparentów” (fot. PAP/Tomasz Gzell; Twitter)
Szaraniec zapewnia, że „nie było takich transparentów” (fot. PAP/Tomasz Gzell; Twitter)

Jesteśmy apolityczni, na proteście nie było plakatów z ośmioma gwiazdkami; to fotomontaż – zapewnia przewodniczący Porozumienia Rezydentów Wojciech Szaraniec. W Radiu ZET lekarz okulista zapewnia, że doniesienia o politycznym wymiarze strajku i wulgarnych hasłach atakujących rząd to fake news. W sieci pojawiają się jednak zdjęcia i nagrania przeczące deklaracjom lidera protestów. – Może nie chodzi o to, żeby się dogadać, tylko o to, aby protestować – komentował w TVP1 poseł Kamil Bortniczuk.

Antyszczepionkowcy napadli na szefa PSL i rzecznika resortu zdrowia [WIDEO]

Skandal na marginesie Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Gdy na wydarzenie zmierzał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, zaczaił się...

zobacz więcej

W sobotę odbył się ogólnopolski protest medyków. Protestujący zebrali się w południe w rejonie pl. Krasińskich, skąd przeszli przed KPRM. Po drodze zatrzymali się pod Ministerstwem Zdrowia, Pałacem Prezydenckim oraz Sejmem.

„Białe Miasteczko” przed Kancelarią Premiera


Bezpośrednio po zakończeniu protestu w warszawskich Alejach Ujazdowskich, w pobliżu mieszczącej się po drugiej stronie ulicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rozstawiono „Białe Miasteczko 2.0”, jak nazywają je organizatorzy. Nawiązuje ono do „Białego Miasteczka” pielęgniarek z lata 2007 r.

Protestujący zapowiadają, że nie odejdą spod KPRM-u, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione.

O pojawiające się na manifestacjach medyków wulgarne hasła nawołujące, by „j***ć PiS” pytany był przewodniczący Porozumienia Rezydentów Wojciech Szaraniec.

– My jesteśmy apolityczni. Nie zgadzamy się z tym. To jest fotomontaż. Można sobie przejrzeć, powiększyć to zdjęcie. (…) To jest fake news, nie było takich transparentów, jestem pewien – zapewnił Szaraniec.

„Nie chodzi o to, żeby się dogadać”?


Internauci zauważają, że mimo zapewnień lekarza nagrania z protestów dowodzą, że wulgarne hasło pojawiło się na weekendowym proteście. Zobacz także: Resort zdrowia podliczył koszty postulatów medyków. Znamy kwoty

Także na antyrządowym koncie na Twitterze opublikowano zdjęcie transparentu z ośmioma gwiazdkami, który jest trzymany na proteście przez jednego z ratowników medycznych. Te kwestie komentował także w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 poseł Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk, którego zdaniem „niektóre transparenty mają charakter wybitnie polityczny”.

Bortniczuk odpowiada Żukowskiej


W dyskusję włączyła się posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, oceniając, że wszystkie protesty z postulatami kierowanymi do rządu są polityczne z definicji.

„Pani zdaniem protesty okraszone znakiem »***** ***«, mają na celu osiągniecie postulatów protestujących czy są stricte politycznym atakiem na rząd?” – odpowiedział jej Bortniczuk. Zobacz także: Jak zmieniały się zarobki medyków. Te dane mówią wszystko

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej