RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowy sondaż partyjny dla TVN. Zmiana poparcia dla PiS

Tak dziś wyglądałby Sejm (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Tak dziś wyglądałby Sejm (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje wzrost poparcia – wynika z nowego sondażu Kantar dla TVN.

Nowy sondaż parlamentarny. Wiadomo, ile mandatów zgarnęłaby każda z partii

Gdyby w niedzielę odbyły się wybory do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 40,2 proc. głosów, Koalicja Obywatelska – 24,1 proc, a Ruch Szymona...

zobacz więcej

Nowy sondaż do Sejmu


Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się Zjednoczona Prawica (PiS i Solidarna Polska), którą popiera 30 proc. badanych. Jest to wynik o jeden punkt procentowy wyższy w porównaniu do sondażu dla tego medium z lipca.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 24 proc. ankietowanych. To wynik bez zmian w porównaniu do lipcowego sondażu.

14 proc. respondentów wybrało Polskę 2050 Szymona Hołowni. To wynik o jeden punkt procentowy niższy niż w poprzednim sondażu partyjnym. Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowałoby 8 proc. badanych. To o punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu. Z kolei poparcie dla Lewicy wynosi 5 proc., spadło o 2 punkty procentowe.

3 proc. odpowiadających wskazało, że zagłosowałoby na Koalicję Polską – Polskie Stronnictwo Ludowe. Kukiz'15 uzyskał 1 proc. To takie same wyniki jak w poprzedniej sondzie. Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało w najnowszej sondzie wynik 0 proc. W sierpniu ugrupowanie byłego wicepremiera opuściło Zjednoczoną Prawicę.

15 proc. ankietowanych nie wie lub nie chciało wskazać, na kogo by zagłosowało (to o dwa punkty procentowe więcej niż w lipcu).

Badanie zostało zrealizowane w formie telefonicznej na próbie 1002 osób powyżej 18. roku życia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej