RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Partia Republikańska wybrała prezesa. Bez żadnego głosu sprzeciwu

Adam Bielan prezesem Partii Republikańskiej (fot. Forum/Maciej Luczniewski)
Adam Bielan prezesem Partii Republikańskiej (fot. Forum/Maciej Luczniewski)

W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Adam Bielan, a funkcję przewodniczącego Rady Krajowej delegaci powierzyli Karolowi Rabendzie – poinformowano w komunikacie.

Bielan ocenia decyzję o usunięciu Gowina z rządu

Jarosław Gowin w ostatnich tygodniach robił bardzo wiele, żeby poparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy spadało; po jego odejściu z ZP nasze...

zobacz więcej

„W trakcie dzisiejszych obrad wybrane zostały wszystkie ciała statutowe Partii: Rada Krajowa, Zarząd Krajowy, Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński” – podkreśliła w komunikacie Partia Republikańska.

Jak poinformowała, w skład Zarządu Krajowego wybrano również trzech wiceprezesów: Magdalenę Błeńską, Michała Cieślaka i Arkadiusza Urbana oraz sekretarza generalnego Marcela Klinowskiego.

Ugrupowanie zaznaczyło, że w trakcie kongresu Bielan potwierdził uczestnictwo formacji w projekcie Zjednoczonej Prawicy oraz prowadzenie przez nowe ciała statutowe rozmów na temat koalicji rządowej.

– Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi III kadencję – podkreślił cytowany w komunikacie Bielan.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej