RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kardynał Nycz o beatyfikacji: Stefan Wyszyński i Róża Czacka służyli ludziom

Zarówno prymas Stefan Wyszyński, jak matka Róża Czacka, którzy mają być wyniesieni na ołtarze w niedzielę, służyli człowiekowi, zwłaszcza człowiekowi potrzebującemu – powiedział w orędziu na antenie TVP kardynał Kazimierz Nycz.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Sprawdź, co przygotowała TVP

W niedzielę 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i...

zobacz więcej

– Naszedł długo oczekiwany, przygotowywany i niezwykle ważny dzień beatyfikacji sług bożych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Jutro w tym miejscu, w którym stoimy, w Świątyni Bożej Opatrzności wysłannik papieża dokona wyniesienia na ołtarze tych dwóch nowych kandydatów – mówił kardynał Nycz, podkreślając zarówno zasługi prymasa Wyszyńskiego jako obrońcy wiary w czasach komunizmu, jak i matki Róży Czackiej, twórczyni ośrodka dla niewidomych w Laskach.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Oboje służyli człowiekowi, zwłaszcza człowiekowi potrzebującemu i oboje patrzyli na sprawy i rodziny, i Kościoła, i państwa, i Polski przez pryzmat człowieka i jego potrzeb, jego gorliwości – podkreślił.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej