RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Gwiazdor winny próby zabójstwa akupunkturystki. Twierdził, że tropiła go rosyjska mafia

Justin Bannan dziwacznie się tłumaczył policjantom (fot. Harry How/Getty Images)
Justin Bannan dziwacznie się tłumaczył policjantom (fot. Harry How/Getty Images)

Były futbolista amerykański z ligi NFL Justin Bannan został uznany winnym próby zabójstwa i napaści pierwszego stopnia za postrzelenie kobiety. Grozi mu od 16 do 48 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska. To koniec zawodów

Rajd Śląska został przez organizatorów zakończony po wypadku, w którym zginęła pilotka jednej z załóg – poinformowano w komunikacie. Honda Civic...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w Boulder w amerykańskim stanie Kolorado w 2019 roku. 42-letni Bannan został oskarżony o to, że postrzelił akupunkturystkę Ashley Marie w ramię po tym gdy otworzyła ona swój zakład w budynku, który częściowo należał do sportowca.

Bannan tłumaczył policji, że ukrywał się przed rosyjską mafią i schronił się przed zabójcami w salonie Marie. Znaleziono przy nim zwinięty banknot 20-dolarowy z kokainą.

Podczas przesłuchań były sportowiec zapewniał, że jest niewinny. Przekonywał, że jest niepoczytalny, co miałoby być efektem urazów głowy, których nabawił się wyczynowo uprawiając sport. Zdaniem prokuratury Bannan nie był w momencie postrzelenia kobiety niepoczytalny, tylko pod wpływem narkotyków.

42-latek nie zeznawał przed sądem, który w piątek uznał go winnym próby zabójstwa i napaści pierwszego stopnia. Grozi mu od 16 do 48 lat więzienia. Wyrok zostanie ogłoszony w listopadzie.

Justin Bannan trafił do ligi NFL w 2002, wybrany w piątej rundzie draftu przez Buffalo Bills. Podczas 12-letniej kariery grał też dla Baltimore Ravens, Denver Broncos, St. Louis Rams i Detroit Lions.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej