RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska. To koniec zawodów

Nie żyje uczestniczka Rajdu Śląska (fot. Shutterstock; FB)
Nie żyje uczestniczka Rajdu Śląska (fot. Shutterstock; FB)

Rajd Śląska został przez organizatorów zakończony po wypadku, w którym zginęła pilotka jednej z załóg – poinformowano w komunikacie. Honda Civic Type-R załogi Tomasz Pyra/Agnieszka Pyra wypadła z trasy na czwartym odcinku specjalnym piątej rundy mistrzostw Polski.

Śmierć 29-latka z Wrocławia. Policja ujawnia nagranie z interwencji [WIDEO]

Policja odpiera zarzuty dotyczące interwencji we Wrocławiu, po której zmarł 29-letni mężczyzna. Rodzina zmarłego oskarżyła funkcjonariuszy o...

zobacz więcej

Do wypadku doszło przed południem na odcinku specjalnym w Chybiu, trzecim z ośmiu zaplanowanych na sobotę. Samochód z numerem 40, należący do załogi Tomasza Pyry i Agnieszki Pyry, wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową.

Rajd Śląski. Nie żyje pilotka


Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Jak potwierdzają organizatorzy, pilotki nie udało się uratować.

„Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy” – napisano w komunikacie.

Zobacz także: Kobieta, która przeżyła dwa zamachy na WTC. Poruszające wspomnienia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej