RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Sprawdź, czy w najbliższą niedzielę zrobisz zakupy

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku (fot. Shutterstock)
Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku (fot. Shutterstock)

W najbliższą niedzielę, 12 września, sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko te, w których za ladą staną ich właściciele. W placówkach handlowych obowiązuje limit osób i rygor sanitarny.

Kiedy spadek inflacji? Szef NBP wskazał termin

Adam Glapiński uważa, że ceny niedługo przestaną rosnąć.

zobacz więcej

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedzielę grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.


We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązuje również limit osób – jedna osoba na 10 m kw.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej