RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ostatnia wizyta w tej roli. Kanclerz Angela Merkel przybyła do Polski [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła w sobotę przed południem do Warszawy, gdzie spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. To ostatnia podróż do Polski Angeli Merkel jako kanclerz Republiki Federalnej Niemiec.

Donald Tusk zdradził, co o Nord Stream 2 mówiła mu Angela Merkel

– Tak, ja wiem, że jest to złe dla Unii Europejskiej – miała powiedzieć Donaldowi Tuskowi kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jak przyznał polityk PO,...

zobacz więcej

Przed południem szefowa niemieckiego rządu złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wcześniej w sobotę o przybyciu do Warszawy Merkel poinformował na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven. Zamieścił też zdjęcia Merkel z warszawskiego lotniska.

Kanclerz Angela Merkel w Warszawie


„Witamy w Warszawie, Pani Kanclerz! Cieszę się bardzo, że kanclerz federalna Angela Merkel odwiedza dzisiaj Warszawę. Program wizyty przewiduje rozmowy na tematy bilateralne, europejskie i międzynarodowe” – napisał ambasador Niemiec.

Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim


Według komunikatu CIR spotkanie premiera Morawieckiego z Angelą Merkel „będzie okazją do podsumowania aktualnych kwestii dwustronnych”. „Rozmowy będą też dotyczyć bieżących kwestii europejskich, takie jak zapobieganie skutkom pandemii COVID-19 i ochrona zewnętrznych granic UE” – poinformowano. Jak zaznaczono, spotkanie będzie również okazją do odnotowania problematycznych kwestii we wzajemnych relacjach.

Ekspert o epoce Merkel: w relacjach polsko-niemieckich to okres zmarnowanych szans

Era rządów kanclerz Niemiec Angeli Merkel w relacjach polsko-niemieckich to niestety okres zmarnowanych szans – ocenił politolog, specjalista od...

zobacz więcej

Premier Morawiecki i kanclerz Niemiec poruszą też podczas spotkania kwestię polityki klimatycznej UE; rozmowa ma także dotyczyć kwestii wschodnich w kontekście ostatnich wizyt kanclerz Merkel w Moskwie i w Kijowie.

16-letnia era Merkel w Niemczech


Szefowa niemieckiego rządu po 16 latach odchodzi ze stanowiska i z polityki. Nie będzie kandydować w wyborach 26 września. Angela Merkel jest ósmym z kolei kanclerzem RFN. Urząd objęła w 2005 r. po socjaldemokracie Gerhardzie Schroederze. Od 2000 r. do 2018 r. była liderem CDU. Wizytę Kanclerz Merkel można odczytywać jako wpisującą się w szereg podróży pożegnalnych w kluczowych dla Berlina stolicach.

„Tak się nie robi w dyplomacji”. Nie będzie spotkania Duda – Merkel

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej