RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zmarł aktor znany z roli porucznika Mausera w „Akademii Policyjnej”

Art Metrano (fot. F.Sabine/NBC/NBCU Photo Bank)
Art Metrano (fot. F.Sabine/NBC/NBCU Photo Bank)

Nie żyje amerykański aktor komediowy Art Metrano, który zapisał się w historii popkultury rolą bezwzględnego porucznika Erniego Mausera w serii „Akademia Policyjna”. Art Metrano zmarł w swoim domu w mieście Aventura na Florydzie. Miał 84 lata. Wiadomość o jego śmierci podał serwis Deadline.

Nie żyje Adam Baumann, wybitny aktor Teatru Śląskiego

Zmarł aktor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach Adam Baumann – poinformowała we wtorek ta instytucja. W marcu skończył 73 lata....

zobacz więcej

Art Metrano od wielu lat był bardzo mało aktywny zawodowo. Przyczyną tego był fakt, że w 1989 uległ poważnemu wypadkowi – podczas pracy w domu spadł z drabiny, łamiąc kark i poważnie uszkadzając rdzeń kręgowy. Początkowo był sparaliżowany, ale z czasem odzyskał częściowo władzę w rękach i nogach. Krótkie dystanse pokonywał przy pomocy kul, używał też wózka inwalidzkiego.

Po śmierci Metrano poruszający wpis zamieścił na Instagramie jego syn, Harry. „Wczoraj straciłem mojego najlepszego przyjaciela, mojego mentora, mojego tatę. (...) Był i zawsze będzie najtwardszym człowiekiem, jakiego znam. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto przezwyciężył więcej przeciwności niż on...” – napisał Metrano junior, który jest jednym z jego czworga dzieci.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Najbardziej pamiętną rolę Arta Metrano była postać porucznika Erniego Mausera w drugiej i trzeciej części „Akademii Policyjnej”. Jego bohater był przebiegłym i bezwzględnym karierowiczem.

Karierę aktorską Metrano łączył ze stand-upem, udzielał się m.in. w popularnym programie telewizyjnym „The Tonight Show”. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej