RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Inteligentne okulary jak telefon. Można zrobić zdjęcie, nagranie, zadzwonić

Inteligentne okulary wraz z ładującym je etui kosztują  299 dolarów (fot. Materiały prasowe)
Inteligentne okulary wraz z ładującym je etui kosztują 299 dolarów (fot. Materiały prasowe)

Facebook wraz ze znana marką okularów Ray-Ban zaprezentował w czwartek inteligentne okulary z dostępem do sieci – poinformowała agencja AP. Z pomocą gadżetu będzie można zrobić zdjęcie, nagranie, posłuchać muzyki, a nawet zadzwonić poprzez aplikację cyfrowego giganta.

Koniec z podpowiadaniem na egzaminach. Jest specjalne urządzenie

Naukowcy z Nowosybirska opracowali urządzenie, które pozwoli egzaminatorom na wyłapywanie sygnałów mikrosłuchawek używanych przez studentów i...

zobacz więcej

Okulary Ray-Ban Stories będą odbierać komendy głosowe dzięki wbudowanemu mikrofonowi, a za pomocą wbudowanej w oprawki technologii bezprzewodowo będą łączyć się z aplikacją Facebook View.

– Wzięliśmy nasze okulary Wayfarer z 1952 i przeprojektowaliśmy je, wciskając tam nieco niezłej technologii – powiedział Fabio Borsoi, dyrektor ds. badań i projektowania EssilorLuxottica, producenta Ray-Ban.

Facebook reklamuje okulary jako urządzenie, które pozwala „uchwycić spontaniczne momenty życia z wyjątkowej perspektywy pierwszoosobowej”.

Inteligentne okulary wraz z ładującym je etui są dostępne w sprzedaży za 299 dolarów w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie Włoszech, Irlandii i Australii.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej