RAPORT

Pogarda

Antyszczepionkowcy napadli na szefa PSL i rzecznika resortu zdrowia [WIDEO]

Władysław Kosiniak-Kamysz i Wojciech Andrusiewicz zaatakowani przez antyszczepionkowców (fot. PAP/Łukasz Gągulski, PAP/Mateusz Marek)
Władysław Kosiniak-Kamysz i Wojciech Andrusiewicz zaatakowani przez antyszczepionkowców (fot. PAP/Łukasz Gągulski, PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Skandal na marginesie Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Gdy na wydarzenie zmierzał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, zaczaił się na niego nieznajomy mężczyzna i doszło do szarpaniny. Z kolei szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został zaatakowany w drodze do restauracji w Karpaczu. Antyszczepionkowcy grozili, że doprowadzą do zamachu. W rozmowie z portalem tvp.info Kosiniak-Kamysz relacjonuje, że porównywano go do niemieckich zbrodniarzy i mówi wprost: to cena za promocję akcji szczepień.

Znany antyszczepionkowiec zdemaskowany. Wziął łapówkę w pieniądzach z Monopoly

Piers Corbyn to jeden z najbardziej znanych antyszczepionkowców na Wyspach Brytyjskich. Ale okazało się, że na pewno nie z najbystrzejszych....

zobacz więcej

Sprawę nagłośnił w piątek dziennik „Fakt”, który pisze o fali ślepej agresji, skierowanej m.in. przeciwko prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

„Antyszczepionkowcy grozili mu nawet śmiercią. Podobny los spotkał rzecznika Ministerstwa Zdrowia, który musiał opędzać się od przeciwnika szczepień, który przeszedł od słów do czynów. Okazją do ataków na ludzi władzy stało się Forum Ekonomiczne w Karpaczu” – czytamy.

Antyszczepionkowcy przeszli do ataków


Lider ludowców w rozmowie z nami przyznaje, że agresywna grupa otoczyła go, gdy szedł do restauracji.

– Wylgaryzmy, wygrażanie i ataki to widać cena, którą płacą którą osoby promujące szczepienia. Ja się zaangażowałem od pierwszego dnia Narodowego Programu Szczepień, na prośbę ministra Dworczyka uczestniczyłem w publicznym przyjęciu szczepionki – podkreśla Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na nagraniach z incydentu widać, że antyszczepionkowcy wyzywali go od kanalii oraz „politycznych prostytutek”, porównywali z doktorem Mengele i grozili zamachem.

Zdaniem szefa PSL to nie tylko kwestia antyszczepionkowców – choć ten wymiar ataków do niego, jako lekarza, trafia najbardziej. – Myślę, że chodzi o jakąś patologiczną promocję własnej osoby – ocenia postawę napastników.

Andrusiewicz: Podbiegli, gdy wysiadłem z samochodu


„Fakt” podawał, że bezpośredni atak przeżył też rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz – nieznajomy mężczyzna dopadł go w drodze na Forum Ekonomiczne. Doszło do szarpaniny; interweniować musiała policja.

W rozmowie z portalem tvp.info Andrusiewicz opisuje, że kilka osób podbiegło do niego po wyjściu z samochodu.

Kilkanaście osób wtargnęło do bloku, gdzie mieszka minister Niedzielski. Padły groźby

Kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie...

zobacz więcej

– Ciężko powiedzieć, czy byli to antyszczepionkowcy, czy jakakolwiek inna grupa, bo poza wykrzykiwanymi wulgaryzmami nie było słychać ich ideałów. Jednocześnie podeszli na tyle blisko, że istniało zagrożenie, że zaraz wydarzy się coś więcej. Czy było popchnięcie – trudno mi teraz powiedzieć, bo starałem się unikać kontaktu z tymi osobami – mówi nam rzecznik MZ.

Pogróżki codziennością urzędników Ministerstwa Zdrowia


Jednocześnie dziękuje za szybką interwencję policji. – Funkcjonariusze bardzo szybko znaleźli się na miejscu. Gdyby nie oni, trudno powiedzieć, co wydarzyłoby się dalej – dodaje.

Przyznaje jednocześnie, że groźby regularnie kierowane są pod adresem urzędników i kierownictwa Ministerstwa Zdrowia, a Adam Niedzielski nadal jest pod ochroną SOP.

– Minister Niedzielski, wiceminister Waldemar Kraska i ja dostajemy regularnie maile, w których wulgaryzmy to najłagodniejsze rzeczy, jakie się tam pojawiają – podkreśla.

Zobacz także: Niedzielski: Groźby się zmaterializowały. Minister nadal pod ochroną SOP Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej