RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Skończył przyrządzać mefedron, gdy wpadli policjanci

Dwie narkotykowe manufaktury produkujące mefedron i BMK zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP w Toruniu i okolicach. Wpadł też 36-letni „chemik”, który tak sprytnie zorganizował pracę, że jedna linia produkcyjna wytwarzała odpowiednie prekursory, a druga – gotowy towar. Podczas przeszukań przejęto ok. 9 kg suszącego się mefedronu.

Narcos ze Zgorzelca. Stracili laboratorium metamfetaminy, ukryte pod kojcem dla psów [WIDEO]

Osiem osób zatrzymanych, w tych dwóch „kucharzy” produkujących „metę” zatrzymano w czasie akcji CBŚP i „pezetów”.

zobacz więcej

Mefedron, a właściwie pochodne tego popularnego dopalacza, także w Polsce sprzedaje się bardzo dobrze. Według niektórych bazujące na jego strukturze dopalacze, jak 3 MMC lub 4 MMC, są popularniejsze wśród młodych ludzi niż amfetamina i inne narkotyki syntetyczne.

Spożycie substancji rośnie także za sprawą dobrego środka do chemsex, czyli uprawiania seksu pod wpływem środków zwiększających doznania. U dilera gram tego towaru kosztuje ok 60-70 zł plus koszty dojazdu do klienta.

Internetowe sklepy z dopalaczami oferują 5 g takich substancji już od 200 zł.

Jakiś czas temu policjanci CBŚP z Bydgoszczy dostali cynk, że w Toruniu lub okolicach działa nowy producent oferujący mefedron. Namierzanie „chemika” i jego tzw. laboratorium zajęło jednak trochę czasu.

Rozdzielił produkcję na dwa „laboratoria”


Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP wkroczyli na teren posesji wynajmowanej przez 36-letniego mężczyznę. W pomieszczeniach gospodarczych natrafili na linię produkcyjną narkotyków syntetycznych oraz 9 kg mefedronu.

Dwa laboratoria „mety” zlikwidowane w polskim zagłębiu metamfetaminowym

Dwa laboratoria metamfetaminy zlikwidowali w ostatnich dniach funkcjonariusze CBŚP na ternie Dolnego Śląska, uchodzącego za polskie zagłębie...

zobacz więcej

Towar był mocno wilgotny, co oznacza, że powstał niedługo przed wkroczeniem policji.

Funkcjonariusze natrafili także na zestaw chemikaliów wykorzystywanych do produkcji BMK, który z kolei jest niezbędny w wytwarzaniu amfetaminy i jej pochodnych.

Na miejscu nie znaleziono części chemikaliów, bez których nie powstanie mefedron. Okazało się, że znajdowały się w piwnicy wynajętej w okolicach Torunia. Tam też działało „laboratorium” niezbędne do pierwszej fazy produkcji „mefki”.

W Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum-Zachód mężczyźnie przedstawiono zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. „Chemikowi”, który został aresztowany, grozi do 15 lat więzienia.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Wyposażenie narkotykowej fabryczki (fot. CBŚP)
Wyposażenie narkotykowej fabryczki (fot. CBŚP)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej