RAPORT

Pogarda

Karczewski: Grodzki odwołał wystawę o Wyszyńskim. Realizuje postulat piłowania katolików

Stanisław Karczewski, Tomasz Grodzki (fot. AP/Wojciech Olkuśnik, Piotr Nowak)
Stanisław Karczewski, Tomasz Grodzki (fot. AP/Wojciech Olkuśnik, Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się już wkrótce, 12 września 2021 roku w Warszawie. Z tej okazji organizowanych jest wiele wydarzeń. Jedno z nich było niedawno planowane w Senacie RP. Jak przekazał na Twitterze Stanisław Karczewski, zostało odwołane. – Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe – komentuje senator PiS w rozmowie z portalem tvp.info.

Wielka msza beatyfikacyjna. Znamy szczegóły

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej już 12 września 2021 roku. Głównym wydarzeniem uroczystości będzie...

zobacz więcej

„Marszałek Tomasz Grodzki odwołując w Senacie wystawę o Kardynale Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim realizuje postulat Sławomira Nitrasa o piłowaniu katolików” – napisał na Twitterze Stanisław Karczewski.

W rozmowie z portalem tvp.info polityk PiS zaznacza, że nie ma kontaktu z marszałkiem Grodzkim i nie zna powodów takiej decyzji, ale ocenia ją „bardzo negatywnie”. – Wszyscy mieliśmy zaproszenie na wystawę, a potem niemal w ostatniej chwili została ona odwołana – mówi dodając, że nie otrzymał informacji z propozycją przełożenia wydarzenia i wskazaniem innej daty.

Zobacz także ->  Poseł PO o katolikach: Musimy ich ukarać, upiłować, żeby już nie podnosili głów

Jak udało nam się ustalić, wystawa była planowana już na początku sierpnia. Senatorowie otrzymali jednak wówczas maila o treści: „Szanowni Państwo, informujemy, że zaplanowane na środę 4 sierpnia 2021 r., o godz. 12 w Gmachu Senatu RP otwarcie wystawy biograficznej »Stefan Wyszyński« zostało odwołane, z przyczyn od nas niezależnych.”

Z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do Centrum Informacyjnego Senatu. Jak usłyszeliśmy, ustalenie przyczyn odwołania wystawy w pierwotnym terminie oraz jej dalszych losów, może zająć nawet kilka dni. Czekamy więc na odpowiedzi w tej sprawie. Gdy Senat poinformuje nas o szczegółach, napiszemy o tym na naszym portalu.

Zobacz także ->  Nitras tłumaczy się ze słów o katolikach: Nie chcę odpiłowywać nikomu głów

Aktualizacja – 10.09.2021 r.

Dział prasowy Centrum Informacyjnego Senatu w Kancelarii Senatu poinformował portal tvp.info, że Prezydium Senatu 21 lipca br. wyraziło zgodę na organizację wystawy poświęconej kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i nie odwołało tej decyzji.

„Wystawa odbędzie się jeszcze w tym roku, który uchwałą Senatu został ustanowiony Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego” – zaznaczono.
Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej