RAPORT

Pogarda

Skandaliczne zachowanie Nergala. Mocny komentarz prezesa Związku Ukraińców w Polsce

Nagranie Nergal opublikował na swoim Instagramie (fot. Instagram)
Nagranie Nergal opublikował na swoim Instagramie (fot. Instagram)

Najnowsze

Popularne

„Pierd***ny kretyn”, „idiota” – tak ukraińskiego kierowcę taksówki zwyzywał lider zespołu Behemoth Adam „Nergal” Darski. Swoje skandaliczne zachowanie gwiazdor nagrał i sam udostępnił w mediach społecznościowych. To nie pierwszy „wybryk” polskich celebrytów w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów – zauważają przedstawiciele ich mniejszości w Polsce. W rozmowie z portalem tvp.info prezes Związku Ukraińców w Polsce ostro wypowiada się o zachowaniu Nergala: „Powinien udać się na dłuższą terapię do psychoanalityka”.

Nergal wyrzucony w USA z siłowni za… koszulkę

Lider grupy Behemoth Adam „Nergal” Darski został wyrzucony z siłowni w USA. Obsłudze placówki YMCA nie spodobała się koszulka muzyka z logiem...

zobacz więcej

Kolejny skandal wokół lidera grupy Behemoth wybuchł po tym, jak w ubiegłym tygodniu w sieci pochwalił się kłótnią z kierowcą Ubera. W nagraniu na Instagramie arogancko wypowiadał się do cudzoziemca, który oświadczył, że nie zamierza dalej wieźć gwiazdora.

– Ja nie pojadę dalej – mówi na nagraniu kierowca, wyraźnie ze wschodnim akcentem. To początek filmu, ale wskazuje na to, że powodem było aroganckie zachowanie muzyka. Dopytywany o powód decyzji Ukrainiec odpowiada, że zwracał wcześniej muzykowi uwagę, że trzyma but „przy jego twarzy”.

Nergal obraża i poniża ukraińskiego kierowcę Ubera


Nergal w dalszej części nagrania komentuje zachowanie kierowcy, robiąc przytyki do jego wschodniego akcentu: „No słuchajcie, tak Uber z Ukrainy działa w Polsce. To jest reklama dla Ukrainy, niestety, i dla tej coraz gorszej aplikacji” – stwierdził. W napisach do nagrania celebryta dodał: „What a f***in moron” (tłum.: pierd***ny idiota).


Zobacz także: Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych. Będzie sprzeciw muzyka

Nagranie, choć prezentujące przede wszystkim perspektywę Nergala, to jednak wskazuje, że to on wywołał kłótnię i poniżał Ukraińca – upublicznił przy tym jego wizerunek i tablicę rejestracyjną samochodu.

Prezes Związku Ukraińców: Kiepska reklama Polski, ten pan Darski


Skandaliczne zachowanie słynącego z kontrowersji celebryty komentuje w rozmowie z portalem tvp.info prezes Związku Ukraińców w Polsce, oceniając, że „ewidentny brak kindersztuby pan Darski próbuje uczynić swoim atutem”.

Pracodawca wywiózł Ukrainkę, która dostała wylewu. Sąd umorzył postępowanie

Sąd w Środzie Wlkp. umorzył warunkowo postępowanie karne wobec Jędrzeja C., który w styczniu nie udzielił pomocy pracującej u niego Ukraince....

zobacz więcej

– Tym sposobem demaskuje siebie jako tzw. gwiazdę. Zaś upublicznianie tego „wyczynu” wskazuje, że powinien się udać na dłuższą terapię do psychoanalityka. Ekshibicjonizm chamstwa uwydatnia tylko normalne zachowanie kierowcy z Ukrainy – podkreśla Mirosław Skórka.

Prezes ZUwP parafrazuje też komentarz Darskiego z nagrania i podsumowuje: „Kiepska reklama Polski, ten pan Darski!”.

To nie pierwszy wybryk polskich „celebrytów”


Przedstawiciele mniejszości Ukraińskiej zauważają zresztą, że to nie pierwsze skandaliczne zachowanie polskich celebrytów w stosunku do obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce. To zresztą Związek Ukraińców w Polsce składał skargę do KRRiT po „występie” Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego w Radiu Eska ROCK, gdzie pozwolili sobie w 2012 roku na niewybredne żarty pod adresem Ukrainek. Po przegranym wówczas meczu Ukrainy z Anglią śmiali się, że „wyrzucą” swoje Ukrainki albo im nie zapłacą.

– Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił – mówił Figurski w porannej audycji.

– Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach – dorzucił Wojewódzki.


W podobnym tonie wypowiadał się także dzisiejszy redaktor naczelny portalu Onet Bartosz Węglarczyk. W 2012 roku podczas programu „Dzień Dobry TVN” rozmawiając ze współprowadzącą na jej uwagę, że „szkoda, że robotów w domu nie wymyślił”, Węglarczyk odpowiedział: „Są, nazywają się Ukrainki”. Zobacz także: Naczelny Onetu udostępnił zdjęcie „Duda=faszysta”. Internauci zauważyli coś jeszcze

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej