RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tak przewożą migrantów. SG ujawnia kolejne nagranie

Falę migrantów z Białorusi zatrzymują zasieki i 2,5 metrowy płot (fot. tt/@Straz_Graniczna)
Falę migrantów z Białorusi zatrzymują zasieki i 2,5 metrowy płot (fot. tt/@Straz_Graniczna)

Straż Graniczna udostępniła nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy przewożą migrantów przybyłych z Bliskiego Wschodu na różne odcinki granicy. Film jest kolejnym dowodem na to, że reżim Łukaszenki prowadzi wojnę hybrydową z Polską.

Straż Graniczna: kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Są zatrzymani

Przedstawiciele Straży Granicznej poinformowali, że tylko w środę (8 września 2021 roku) odnotowali 194 próby nielegalnego przekroczenia granicy z...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali, że w tylko w środę odnotowali 194 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią.

Zatrzymanych zostało trzech nielegalnych imigrantów. Pozostałe próby zostały udaremnione. Od początku września było już prawie 1,3 tys. takich prób.

SG informuje, że w czwartek było 140 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Pokazano zdjęcia, jak grupa cudzoziemców ukryta za lasem po stronie białoruskiej czeka, aby w dogodnym czasie dostać się do Polski.

Napływ migrantów z terenów Białorusi to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który próbuje destabilizować sytuację na wschodnich granicach Unii Europejskiej i strefy Schengen. Podobne sytuacje obserwuje się niemal codziennie przy granicach Litwy i Łotwy.

W związku z wojną hybrydową Mińska polski rząd zdecydował o wprowadzeniu na pasie przygranicznym stanu wyjątkowego na okres co najmniej 30 dni.

Funkcjonariusze SG pokazali w czwartek nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy pomagają migrantom (których Białoruś sama sprowadziła lotami z Bliskiego Wschodu) i przewożą ich w różne miejsca na odcinkach granicznych. Przekroczenie granicy jest utrudnione lub wręcz niemożliwe dzięki zasiekom z drutu kolczastego. Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej