RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Terlecki o polexicie: To szopka PO i TVN24

Polexit. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki komentuje (fot. PAP/Art Service 2)
Polexit. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki komentuje (fot. PAP/Art Service 2)

Po tym, jak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, opozycja i sprzyjające jej media zaczęły sugerować, że polityk PiS chce również wyjścia Polski z Unii Europejskiej. „Polska była, jest i będzie członkiem UE” – zapewnia Ryszard Terlecki.

Saryusz-Wolski: My pełnimy rolę zwierzątka laboratoryjnego

My pełnimy rolę zwierzątka laboratoryjnego, które się testuje, czy można dokonać zmiany ustrojowej poza traktatowo i jeśli na naszym przykładzie...

zobacz więcej

Komisja Europejska straszy Polskę karami za niewykonanie wyroku TSUE.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu polityk PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że „jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań”.

Zobacz także:   Terlecki: Głosowanie opozycji ws. stanu wyjątkowego pokazuje jej degrengoladę

– Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój – przekonywał.

Kto przekazał miliony na Campus Polska? Nowe informacje

Campus Polska Przyszłości był dużym wydarzeniem organizowanym przez Platformę Obywatelską, ale wciąż nie jest jasne, kto i ile za nie zapłacił....

zobacz więcej

Dla większości osób oznaczało to mocną krytykę Brukseli i zapowiedź stanowczej polityki polskiego rządu wobec UE. Jednak politycy polskiej opozycji i sympatyzujące z nimi media przedstawiły ten cytat jako zapowiedź wyjścia Polski z unijnej wspólnoty.

„Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to, czy Unia będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję” – skomentował na Twitterze Ryszard Terlecki.

Zobacz także:  Internauci piszą o „samozaoraniu” TVN. Wiceminister apeluje o przeczytanie ich artykułu

„Wierzę, że obecny marazm i kryzys Unii Europejskiej uda się przełamać” – zaznaczył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej