RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zaangażował nawet premiera. Gej przyznał się, że zmyślił homofobiczny napad

Okaleczenie nastąpiło za zgodą homoseksualisty (fot. Shutterstock/Kamil Zajaczkowski)
Okaleczenie nastąpiło za zgodą homoseksualisty (fot. Shutterstock/Kamil Zajaczkowski)

20-letni mieszkaniec aglomeracji Madrytu przyznał się do złożenia fałszywego doniesienia w sprawie rzekomego okaleczenie go przez napastników. Domniemany atak od poniedziałku stanowił główną wiadomość w hiszpańskich mediach. W geście solidarności z „ofiarą” odbyło się też w hiszpańskich miastach kilka dużych manifestacji.

Fake news o „strefach wolnych od LGBT” to „projekt artystyczny”

Gmina Zakrzówek otrzymała odpowiedź na pozew w sprawie Barta Staszewskiego prowadzącego akcję „Strefy wolne od LGBT” – podała we wtorek Reduta...

zobacz więcej

Według hiszpańskiego MSW zaatakowany mężczyzna zmienił swoje zeznania. 20-latek wyjaśnił, że wulgarny napis, który rzekomo miała mu wykonać na pośladkach nożem ośmioosobowa grupa homofobów, to w rzeczywistości „dzieło” znanej mu osoby.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Potwierdził, że okaleczenie nastąpiło za jego zgodą, a atak z powodu rzekomej homofobii nie wydarzył się.

Sprawdzono miejscowy monitoring


Powołujące się na źródła w hiszpańskiej policji dzienniki „La Razon” i „El Mundo” potwierdziły, że zgłoszony w niedzielne popołudnie przez 20-latka akt homofobii na stołecznym osiedlu Malasana nie znalazł potwierdzenia na monitoringu w tej części Madrytu. Od poniedziałku informacja o rzekomo homofobicznym napadzie na geja w Madrycie była głównym tematem w hiszpańskiej prasie, telewizji i mediach społecznościowych. Władze państwowe, w tym premier Pedro Sanchez, zapowiedziały walkę z nietolerancją wobec mniejszości seksualnych.

 
Szef centrolewicowego rządu zapowiedział, że w piątek w związku z „atakiem na mieszkańca Madrytu” weźmie udział w posiedzeniu parlamentarnej komisji ds. przeciwdziałania przemocy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej