RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tajwańczycy dziękują Polakom. „Eksponują nasze produkty w sklepach”

Tajwan wdzięczny za pomoc z walce z koronawirusem (fot. EPA/LUONG THAI LINH, twitter.com)
Tajwan wdzięczny za pomoc z walce z koronawirusem (fot. EPA/LUONG THAI LINH, twitter.com)

Polska przekazała Tajwanowi 400 tysięcy dawek preparatu Astra Zeneca przeciwko COVID-19. „Ich przekazanie ukazuje demokratyczną solidarność naszych krajów” – zaznaczyła prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. W ramach wdzięczności, obywatele kraju eksponują w sklepach polskie produkty branży spożywczej.

Nicola Smith, azjatycka korespondentka „The Telegraph”, opublikowała zdjęcie ekspozycji polskiego produktu w hipermarkecie w Tajpej, stolicy Tajwanu.

„Dziękuję Polsce za zapewnienie Tajwanowi 400 000 dawek szczepionki na COVID-19. Wasza darowizna odzwierciedla demokratyczną solidarność podzielaną przez nasze kraje i narody w obliczu wspólnych wyzwań” – napisała na Twitterze prezydent Tsai Ing-wen.

Zobacz także ->  Raport o koronawirusie. Ponad pół tysiąca zakażeń

Swój wpis zilustrowała zdjęciem z lotniska, na którym wylądowały preparaty, i słowem „Dziękuję” napisanym dużą czcionką po polsku.

Spotkanie Duda – Biden? „Fascynujący wysyp nieprawdziwych informacji"

Jeszcze w tym miesiącu prezydent Andrzej Duda ma lecieć do Nowego Jorku. Jeden z dziennikarzy sympatyzujących z opozycją przekazał, że przed wizytą...

zobacz więcej

„W niedzielę rano na lotnisku w Taoyuan na północy Tajwanu wylądował samolot z Wiednia ze szczepionkami przeciw Covid-19 podarowanymi przez Polskę” – podała tajwańska Centralna Agencja Informacyjna (CNA). Tym samym Polska stała się trzecim największym darczyńcą szczepionek dla Tajwanu, po Japonii i USA.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapewnił na antenie Programu 3. Polskiego Radia, że Polska ma zabezpieczoną odpowiednią liczbę szczepionek przeciwko COVID-19. Dlatego rząd zdecydował o odsprzedaży lub przekazaniu części dawek do innych krajów.

Zobacz także ->  Dramatyczne dane. Tyle osób na COVID-19 nie zmarło od marca

Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień, podkreślił, że szczepionki z Polski trafiają do państw na całym świecie. – W tej chwili już takie dostawy trafiły do Hiszpanii, Portugalii, na Ukrainę, do Norwegii, do Australii, Wietnamu i na Tajwan – zaznaczył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej