RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Hiszpański europoseł staje w obronie Polski i Węgier. „Nieustanny szantaż ideologiczny”

Hiszpański eurodeputowany Hermann Tertsch wystąpił z apelem w obronie Polski i Węgier w sprawie działań Komisji Europejskiej. – Trwa nieprzerwanie niemiłosierne wręcz prześladowanie Polski i Węgier. To jest bardzo zła wiadomość, ale nie tylko dla Polski i Węgier, tylko dla całej UE – powiedział przedstawiciel hiszpańskiej partii VOX.

Poseł apeluje o adopcję dla par LGBT. „Dzieci mogłyby zostać otoczone rodzinnym ciepłem”

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek zaapelował do Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, by ten pochylił się nad losem dzieci wychowywanych w domach...

zobacz więcej

Apel Tertscha, wiceprzewodniczącego Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, został zamieszczony na Twitterze hiszpańskiej partii VOX.

Polityk odnosił się do zapowiedzi wstrzymania wypłat z Funduszu Odbudowy dla Polski i Węgier.

– W kolejnym kroku nieustannego szantażu ideologicznego, na który pozwala sobie Komisja Europejska pod wodzą Ursuli Von der Leyen wobec Polski i Węgier – zapowiedziano wstrzymanie wypłaty środków z Funduszu Odbudowy dla obu krajów – zaznacza polityk.

Jak wyjaśnia, wszystko odbywa się „oczywiście pod pretekstem niespełnienia pewnych wymogów”.

– A przecież w żadnym z traktatów nie jest napisane, że państwa członkowskie muszą zaakceptować ideologiczne naciski Unii, np. naukę ideologii gender w szkole. I dlatego to działanie jest nielegalne, cała ta presja na Polskę i Węgry nie powinna mieć miejsca – dodaje Tertsch.

„To próba ograniczenia naszej suwerenności”. Ziobro o decyzji KE

Komisja domaga się kar dla Polski.

zobacz więcej

W jego ocenie „na dłuższą metę oznacza to powolne samobójstwo dla UE, bo chcą narzucić politykę socjaldemokracji wszystkim państwom, a te coraz bardziej oddalają się od tej polityki”.

– Mowa też o karach za reformę sądownictwa, którą przeprowadza się w Polsce, gdy tymczasem w Hiszpanii także brakuje niezależności sędziów od polityków. I mimo tego nie słyszy się o potrzebie ukarania socjalistyczno-komunistycznego rządu Hiszpanii, choć ten jest uwikłany w relacje z dyktaturami narkokomunistycznymi Ameryki – oznajmił.

– Trwa za to nieprzerwanie niemiłosierne wręcz prześladowanie Polski i Węgier. To jest bardzo zła wiadomość, ale nie tylko dla Polski i Węgier, tylko dla całej UE i wszystkich, którzy jeszcze mieli nadzieję we wspólny projekt europejski – zakończył.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej