RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pracownik białoruskiego KGB na Forum w Karpaczu. Dworczyk komentuje

Jurij Woskriesienskij (fot. Telegram/Jurij Woskriesienski)
Jurij Woskriesienskij (fot. Telegram/Jurij Woskriesienski)

Najnowsze

Popularne

Ta sprawa jest do wyjaśnienia przez organizatorów Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jeżeli to prawdziwa informacja, na pewno zostaną wyciągnięte wnioski – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do doniesień ws. obecności pracownika białoruskiego KGB na Forum w Karpaczu. Jak poinformował dziennikarz TVP Cezary Gmyz, Woskriesienskij wjechał do Polski na wizie Schengen wystawionej przez Hiszpanię.

KGHM z nagrodą Firma Roku 2020

KGHM Polska Miedź została Firmą Roku 2020. Nagrodę przyznano we wtorek podczas Gali 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

zobacz więcej

We wtorek w Karpaczu rozpoczęło się XXX Forum Ekonomiczne. W trwającym do czwartku wydarzeniu ma brać udział ok. 3 tys. osób, w tym przedstawiciele polskiego rządu i goście z zagranicy.

Jak podają media, jednym z gości jest reprezentant Mińska Jurij Woskriesienskij, który ma być pracownikiem KGB. Według doniesień Woskriesienskij zajmuje się „pracą” z więźniami politycznymi polegającą na „zmuszaniu ich, by przyznali się do winy”.

Dworczyk był pytany w Radiu ZET, czy polskie służby wiedziały o tym, że osoba współpracująca z KGB przyjechała na Forum w Karpaczu.

– Dowiedziałem się o tym z mediów społecznościowych we wtorek wieczorem. Myślę, że ta sprawa jest do wyjaśnienia, ale dla organizatorów Forum. To nie jest rządowe przedsięwzięcie czy projekt. To pytanie do organizatorów Forum, kto i dlaczego został tam zaproszony – podkreślił szef KPRM.

– Znając organizatorów Forum, na pewno rzetelnie sprawdzą te informacje. Jestem przekonany, że nikt świadomie nie zaprosiłby pracownika KGB do Karpacza – dodał Dworczyk.

Szef KPRM dopytywany, czy nie jest zaniepokojony tą sytuacją, zaznaczył, że „jeżeli to jest prawdziwa informacja, (...) ta sytuacja powinna być zweryfikowana przez organizatorów”. – Na pewno zostaną z tego wyciągnięte wnioski – zapowiedział Dworczyk.

Jak poinformował dziennikarz TVP Cezary Gmyz, Woskriesienskij wjechał do Polski na wizie Schengen wystawionej przez Hiszpanię.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej