RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Za to zdjęcie dostał pięcioletni zakaz stadionowy. 13-latek ukarany

Wchodzenie na boisko podczas meczu jest zabronione – podkreśla federacja (fot. Eric Verhoeven/Soccrates/Getty Images)
Wchodzenie na boisko podczas meczu jest zabronione – podkreśla federacja (fot. Eric Verhoeven/Soccrates/Getty Images)

13-letni chłopiec, który podczas sobotniego meczu eliminacyjnego piłkarskich mistrzostw świata Holandii z Czarnogórą wbiegł na boisko i zrobił sobie selfie z piłkarzem gospodarzy Memphisem Depayem, dostał pięcioletni zakaz stadionowy i musi zapłacić grzywnę.

Niemka wyrzucona z igrzysk w Tokio za to, co zrobiła z koniem [WIDEO]

Niemiecka trenerka Kim Raisner została zdyskwalifikowana za naganne zachowanie w trakcie olimpijskiego turnieju pięcioboistek. W Tokio zawrzało...

zobacz więcej

Holenderska Federacja Piłki Nożnej (KNVB) nie miała litości dla Amina, chłopca, który postanowił spróbować szczęścia i zrobić zdjęcie ze swoim idolem, napastnikiem FC Barcelona Memphisem Depayem.

Eliminacje MŚ 2022


Wtargnął on na boisko podczas sobotniego meczu pomiędzy Holandią i Czarnogórą. Podbiegł do piłkarza i zrobił sobie z nim zdjęcie. Został za to ukarany przez KNVB pięcioletnim zakazem stadionowym; musi też zapłacić 100 euro grzywny.

„Wchodzenie na boisko podczas meczu jest zabronione” – głosi oświadczenie federacji, która wyjaśnia, że może to spowodować „niebezpieczne sytuacje”. Podczas sobotniego meczu ukarano 15 innych osób, które poszły za przykładem chłopca.

Gwiazdor Barcelony zadowolony z wybryku kibiców


Wyczyn Amina spodobał się jednak piłkarzowi FC Barcelona. „Serdeczności dla fanów, którzy uczynili ten wieczór jeszcze bardziej specjalnym” – napisał na Twitterze Depay, publikując m.in. zdjęcie z chłopcem robiącym selfie. Zobacz także: Kolejne osłabienie Polaków. Dwóch ważnych piłkarzy nie zagra z Anglią Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej