RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

KGHM z nagrodą Firma Roku 2020

Nagrodę KGHM wręczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (fot. Karol Serewis/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Nagrodę KGHM wręczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (fot. Karol Serewis/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

KGHM Polska Miedź została Firmą Roku 2020. Nagrodę przyznano we wtorek podczas Gali 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Srebro na wagę złota z KGHM #PolskaToWięcej

Metale szlachetne, ze względu na unikalne własności fizykochemiczne i rzadkie występowanie, są najbardziej poszukiwanymi i drogocennymi surowcami w...

zobacz więcej

Nagrodę wręczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Podkreślił, że KGHM jest „wizytówką Dolnego Śląska”, która buduje polską markę nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

– Jestem dumny, że mamy w Polsce KGHM – powiedział Sasin.

KGHM ma już ponad 60 lat


Michał Karnowski z zarządu Fratria, uzasadniając przyznanie nagrody KGHM wskazał, że spółka buduje markę polską od ponad 60 lat. Zaznaczył, że spółka jest największym producentem miedzi na świecie.

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile.

Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej