RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kolejne osłabienie Polaków. Dwóch ważnych piłkarzy nie zagra z Anglią

Początek meczu z Anglią w środę o godz. 20.45 (fot. PAP/Piotr Nowak)
Początek meczu z Anglią w środę o godz. 20.45 (fot. PAP/Piotr Nowak)

Miał zdążyć do czasu meczu z Anglikami, ale nic z tego nie będzie. Piotr Zieliński nie będzie do dyspozycji Paulo Sousy w środowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Na listę rekonwalescentów trafił także obrońca Bartosz Bereszyński.

Polacy rozgromili San Marino. Sousa: Mogliśmy zdobyć więcej goli, bramki są seksowne

– Mogliśmy zdobyć więcej goli – ocenił selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa po meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z San Marino....

zobacz więcej

Wracający po kontuzji uda Zieliński przebywa od początku na zgrupowaniu Biało-Czerwonych, ale wciąż trenuje indywidualnie. We wtorek zapadła decyzja w jego sprawie.

– Piotr nie zagra z Anglią. Nie jest gotowy do tego występu – ujawnił Sousa.

Dodał, że w środę zabraknie również zmagającego się z kontuzją Bartosza Bereszyńskiego (został zmieniony w trakcie pierwszej połowy meczu z Albanią w Warszawie). – Wciąż nie czuje się wystarczająco dobrze – przyznał Portugalczyk.

A to nie koniec problemów, bo Sousa nie mógł także skorzystać z m.in. Krzysztofa Piątka czy Arkadiusza Milika.

Tymczasem przed Polakami spotkanie z najsilniejszym rywalem. Anglia prowadzi w grupie I z kompletem zwycięstw po pięciu kolejkach. Polska zajmuje drugie miejsce z 10 punktami.

Trener Anglików: To dla nas szansa, aby praktycznie zapewnić sobie awans

– Poziom motywacji jest bardzo wysoki, ale bronimy się przed poczuciem, że jesteśmy lepsi niż w rzeczywistości. Nasze dobre wyniki są efektem ciężkiej pracy, przede wszystkim kiedy nie mamy piłki. Wtedy wykazujemy się ogromną dyscypliną – ocenił Southgate.

Wygrana gości w Warszawie praktycznie przesądzi o ich bezpośrednim awansie na mundial w Katarze. Do turnieju zakwalifikują się zwycięzcy każdej z grup eliminacji, a zespoły z drugich lokat wystąpią w barażach.

– To dla nas duża szansa, ale nigdy nie jest łatwo wygrać na wyjeździe. Polska ma też o co grać. Jeśli chce wygrać grupę, raczej musi zwyciężyć. Zapowiada się ciekawy mecz – uważa Southgate.

W ostatnich dniach Anglia pewnie pokonała najpierw Węgry, a potem Andorę po 4:0. Po triumfie w Budapeszcie od pierwszych minut na Wembley zagrała zupełnie inna jedenastka.

– Daliśmy odpocząć piłkarzom, którzy grali na Węgrzech, ale i tak rywalizacja o miejsce w składzie jest ogromna. Nie da się ot, tak stwierdzić, że skoro ten skład zagrał dobrze, to po prostu wystawimy go w następnym meczu. W Polsce czeka nas inne spotkanie z innymi wyzwaniami, innymi problemami, innym rytmem. Trzeba utrzymać wysoki poziom koncentracji – podkreślił trener Trzech Lwów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej