RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Myśliwy spadł z ambony. Dzięki reakcji dwóch kobiet pomoc nadeszła w porę

Myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać (fot. Policja)
Myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać (fot. Policja)

Czujność dwóch kobiet, które usłyszały w lesie wołanie o pomoc i od razu zaalarmowały policję, pozwoliła funkcjonariuszom pomóc myśliwemu, który spadł z ambony i nie mógł się ruszać. Do zdarzenia doszło przed weekendem w gminie Drezdenko (Lubuskie) – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Pożar w Aqua Parku. Ewakuacja prawie 200 osób

Aż 178 osób zostało ewakuowanych w sobotę z Aqua Parku Sopot. Powodem był pożar w podziemiach budynku. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży...

zobacz więcej

Sytuacja była poważna, bo myśliwy nie był nawet w stanie sięgnąć po telefon, aby wezwać pomoc. Dopiero po ponad godzinie od upadku jego krzyki usłyszały dwie kobiety; powiadomiły policjantów.

Policjanci z Drezdenka zlokalizowali 71–latka, udzielili mu pomocy przedmedycznej i po przyjeździe ratowników medycznych pomogli przetransportować do karetki. Myśliwy został przewieziony do szpitala.

Maludy podkreślił, że w tym przypadku zgłaszające kobiety wykazały się godną naśladowania obywatelską postawą. Mając podejrzenie, że ktoś potrzebuje pilnej pomocy, zareagowały wzorowo – powiadomiły policjantów.

Dzięki temu prawdopodobnie udało się uratować ludzkie życie – dodał rzecznik.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej