RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ważna decyzja UEFA dotycząca kibiców. Ma związek z pandemią COVID-19

Kibice będą mogli jeździć na mecze wyjazdowe w Europie (fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images)
Kibice będą mogli jeździć na mecze wyjazdowe w Europie (fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images)

Kibice mogą uczestniczyć w wyjazdowych meczach swoich drużyn w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i inauguracyjnej Lidze Konferencji – poinformowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA). Nadal będą jednak podlegać ograniczeniom krajowych władz w związku z COVID-19.

Liga Mistrzów. Znamy podział na grupy

W Stambule odbyło się losowanie fazy grupowej rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od początku pandemii kibice gości nie mogli uczestniczyć w europejskich rozgrywkach klubowych, a tylko ograniczona liczba fanów była obecna na majowych finałach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Władze europejskie futbolu dopuściły w poniedziałek udział kibiców gości. Wciąż jednak będą ich obowiązywać przepisy na terenie kraju-gospodarza tych meczów.

Komunikat UEFA


„Biorąc pod uwagę różne zasady i przepisy obowiązujące na terytoriach federacji członkowskich UEFA, postanowiono... pozostawić wszelkie decyzje dotyczące kibiców odpowiednim władzom” – przekazała UEFA w oświadczeniu.

Dodała, że nie będzie już wymagać testowania zawodników, którzy zostali w pełni zaszczepieni lub wyzdrowieli z COVID-19, aby mogli występować w europejskich rozgrywkach klubowych.

Jednak wciąż mogą być wymagane testy od piłkarzy, aby wjechali do krajów na mecze – wszystko zależy od miejscowych ograniczeń zdrowotnych. Z polskich klubów w fazie grupowej rozgrywek UEFA, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu, wystąpi tylko Legia Warszawa – w Lidze Europy. Jej rywalami będą SSC Napoli, Leicester City i Spartak Moskwa.

Mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację w grupie C od wyjazdowego meczu ze Spartakiem, który odbędzie się 15 września. Dzień później Leicester podejmie Napoli.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej