RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Poranek rześki, a jaka reszta dnia? [PROGNOZA]

We wtorek słońca nie zabraknie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
We wtorek słońca nie zabraknie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Po chłodnej i pogodnej nocy czeka nas taki sam poranek, który przywita nas rześkim powietrzem – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. Jaka pogoda czeka nas przez resztę dnia?

Niedziela słoneczna, ale... [PROGNOZA]

Niedziela zapowiada się jako dzień słoneczny w znacznej części kraju i bez opadów deszczu. Jednak jak przekazała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Ukrainą, tylko północ i krańce zachodnie kontynentu są w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się na skraju wyżu znad Ukrainy, na zachodzie kraju zaznacza się płytka zatoka niżowa. Nad zachodnią część kraju napływa cieplejsza polarna morska masa powietrza, na wschodzie zalega chłodniejsze powietrze polarne kontynentalne.

Pogoda będzie podobna do tej z ostatnich kilkudziesięciu godzin. – Na zachodzie, co prawda, pojawią się chmury, jednak nie spodziewamy się, by padał z nich deszcz – wskazała Łapińska.

IGMW: temperatura do 23 stopni


Termometry rano wskażą od 6 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 9-10 stopni w centrum, do 15 stopni na zachodzie kraju. – Z każdą godziną temperatura będzie rosnąć, by osiągnąć swoje dzienne maksimum na poziomie 17 stopni na Suwalszczyźnie i Podhalu, 21 stopni w centrum i 22-23 stopni na zachodzie Polski – wyjaśniła synoptyk.

Jedynie w godzinach popołudniowych na terenach podgórskich Sudetów meteorolodzy spodziewają się symbolicznego deszczu. W pozostałej części kraju będzie sucho i bez opadów. Wieczorem zachmurzenie będzie zanikać. Przez cały czas będzie wiał słaby wiatr.

We wtorek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 21 stopni. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna około 8 stopni. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W środę słonecznie. Temperatura maksymalna 24 stopni. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają stopniowe ocieplenie przy braku opadów. W czwartek maksymalna temperatura na zachodzie kraju może przekroczyć 26 stopni Celsjusza. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej