RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

W tygodniu ciepło, w weekend deszcze i burze [PROGNOZA]

IMGW przedstawił synoptyczną prognozę pogody na ten tydzień (fot. PAP/Art Service 2)
IMGW przedstawił synoptyczną prognozę pogody na ten tydzień (fot. PAP/Art Service 2)

IMGW przedstawił synoptyczną prognozę pogody na ten tydzień. Wyż znad Ukrainy będzie gwarantował dużo słońca, ciepłe dni i chłodne noce. „W weekend od północnego zachodu nasunie się zatoka niżowa, przynosząc zmianę pogody – opady deszczu i lokalne burze” – podał Instytut.

Silny nurt porwał busa pod Cieszynem. Nie żyje jeden z pasażerów

Nie żyje jedna osoba, która podróżowała samochodem dostawczym porwanym przez silny nurt potoku. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w poniedziałek i we wtorek w nocy na wschodzie i w rejonach podgórskich istnieje niewielkie ryzyko lokalnych przygruntowych przymrozków.

„W poniedziałek słonecznie, po południu na północnym zachodzie więcej chmur. Poranek będzie chłodny, ale w ciągu dnia temperatura powietrza wzrośnie do 15 st. na północnym wschodzie, około 19 st. w centrum i do 23 st. na zachodzie. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich skręcając na kierunki południowe” – podano w informacji.

Według prognoz wtorek będzie nieco bardziej pochmurny, słabe opady są możliwe w górach. Noc będzie cieplejsza, ale temperatura na wschodzie może spaść do około 4 st. W dzień od 17 st. na północnym wschodzie, około 20 w centrum do 24 st. na południowym zachodzie. „Wiatr będzie słaby, zmienny z przewagą południowo–zachodniego, nad morzem przechodzący w zachodni” – podał IMGW.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W Tatrach duży ruch, mimo zimna. Co z wycieczkami w wyższe partie gór?

– Na dzień dzisiejszy w górach na wysokości ok. 2000 m n.p.m. pada deszcz ze śniegiem. Natomiast powyżej 2200 m n.p.m pada śnieg. Wysoko w górach...

zobacz więcej

W środę i czwartek znów ma być słonecznie. Wiatr z kierunków południowych przyniesie ocieplenie. Temperatura nad morzem pozostanie na poziomie 20–22 st. C, na zachodzie wzrośnie nawet do 27 st. C.

W piątek na wschodzie nadal będzie słonecznie, ale od zachodu zachmurzenie będzie wzrastać i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Ma być nieco cieplej, temperatura maksymalna od 23 st. C nad morzem, do 28 st. C na zachodzie.

„W weekend będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W sobotę jeszcze będzie ciepło – do 28 st. C w centrum, a w niedzielę już tylko od 17 do 22 st. C. Wiatr skręci z kierunków południowych na zachodnie i w czasie burz będzie w porywach do 60 km/h” – dodano w informacji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej