RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mecz Brazylii z Argentyną przerwany. Na boisko wszedł Sanepid

Mecz Brazylii z Argentyną został przerwany (fot. Alexandre Schneider/Getty Images)
Mecz Brazylii z Argentyną został przerwany (fot. Alexandre Schneider/Getty Images)

Przedstawiciele brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Sanitarnego (Anvisa) krótko po rozpoczęciu weszli na boisko w towarzystwie policji i przerwali mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata między Canarinhos a Argentyną w Sao Paulo.

Eliminacje MŚ 2022: O której i gdzie oglądać dziś mecz San Marino – Polska?

Po Albanii kolejnym rywalem reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata będzie San Marino. Mecz na Stadio Olimpico San Marino rozpocznie...

zobacz więcej

Powodem decyzji pracowników Anvisy było niedostosowanie się Argentyńczyków do wcześniejszej decyzji władz sanitarnych o odizolowaniu od reszty ekipy czterech piłkarzy Albicelestes, którzy na co dzień występują w lidze angielskiej.

Jak przekazano, zgodnie z przepisami wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terenie Wielkiej Brytanii po przybyciu do Brazylii muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Przepisem tym objęci zostali Emiliano Buendia i Emiliano Martinez z Aston Villi oraz Giovanni Lo Celso i Cristian Romero z Tottenhamu Hotspur. Trzech z nich - z wyjątkiem Buendii - pojawiło się w podstawowym składzie Argentyny. Według Anvisy, wszyscy przy wjeździe do Brazylii zataili w formularzu zgłoszeniowym fakt przebywania w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Wielkiej Brytanii.

Zawodnicy obu zespołów i sędziowie szybko zeszli do szatni. Według agencji prasowej EFE, ekipa gości zamknęła się w szatni, a arbitrzy wraz z przedstawicielami południowoamerykańskiej konfederacji (CONMEBOL) rozpoczęli ze służbami sanitarnymi negocjacje ws. rozwiązania zaistniałej sytuacji. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej