RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Żołnierze na granicy to dla niej... „dowód na nieudolność państwa”. Dziwaczne słowa Nowickiej

Zdumiewające słowa Wandy Nowickiej. Posłanka Lewicy w programie „Woronicza 17” odniosła się do napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Swoją agresję skierowała w stronę... Straży Granicznej. Zażądała ujawnienia personaliów funkcjonriuszy.

Ocalić migrantów, zniszczyć Europę. „GP” o Fundacji Ocalenie

„Ufundowanie afgańskim” przez polskie państwo migrantom z Usnarza „nieludzkich warunków” – to jeden z wielu fake newsów powielanych przez Fundację...

zobacz więcej

– To jest dowód nieudolności państwa, które nie jest w stanie poradzić sobie z tą sytuacją. Już od paru tygodni ogromne służby mundurowe – nie wiadomo jakie, bo wszyscy są zasłonięci – stoją na granicy. I ile tam będą stali? Tygodnie? A może miesiące? – mówiła Nowicka.

– W ogóle nie ma żadnego pomysłu. Rząd polski podobno jest silny. Powinien być w stanie sobie poradzić z tą sytuacją. I będą tam stali? I będzie stan wojenny przedłużany co miesiąc? Ja bym się chciała dowiedzieć, jaki macie plan, żeby rozwiązać tę sytuację? – dopytywała posłanka Lewicy.

Nowicka domagała się także upublicznienia tożsamości funkcjonariuszy, broniących granicy. Na pytanie prowadzącego program redaktora w jaki to sposób upubliczeninie personaliów pograniczników miałoby pomóc emigantom Nowicka nie odpowiedziała.

– W demokratycznym państwie służby mundurowe mają obowiązek bycia, działania w sposób jawny – oświadczyła Nowicka.

– Przecież tam stoi Specnaz – odprarł prowdzący program Michał Rachoń.

– No i co? Co z tego? Nasze Wojsko Polskie boi się stać na granicy i musi się całkowicie zamaskować? (…) Współczuję tej Straży Granicznej, że muszą tam stać. Nie ma pomysłu. (…) Teraz będzie mur berliński przesunięty na granicę polsko-białoruską? Taki macie pomysł – odpowiedziała.

Na słowa polityk Lewicy odpowiedzieli internauci. „Tak wygląda niezamaskowany demokratyczny francuski policjant wg Nowickiej” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej