RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

58. KFPP: Natalia Zastępa i Krystian Ochman najlepsi podczas opolskich Premier

Jury 58. Krajowego Festiwalu przyznało nagrodę konkursu „Premiery” 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Natalii Zastępie. Nagrodę im. Karola Musioła otrzymał Krystian Ochman.

Pierwszy dzień festiwalu w Opolu. Poznaliśmy zwycięzców „Debiutów”

Główną nagrodę tegorocznego, 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na koncercie „Debiuty” jury festiwalu przyznało Ani Byrcyn. Nagrodę...

zobacz więcej

W nocy z soboty na niedzielę zakończył się drugi dzień 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jury festiwalu przyznało nagrodę tegorocznych „Premier” Natalii Zastępie za piosenkę „Wiesz jak jest”.

Publiczność w drodze głosowania przyznała nagrodę im. Karola Musioła Krystianowi Ochmanowi, który przed opolską publicznością wykonał utwór pt. „Prometeusz”.

W tegorocznym konkursie „Premiery” wzięło udział dziesięcioro artystów, wśród których znalazła się m.in. Roksana Węgiel, Kasia Moś, Martin Lange, Bartek Królik czy Anna Sokołowska Alabrudzińska.

W trakcie drugiego dnia festiwalu wręczono nagrody przyznane przez ZAiKS. W kategorii muzyka nagrodę przyznano Michałowi Pietrzakowi i Juliuszowi Kamili za „Wiesz jak jest”. Nagrodę za tekst otrzymał Mateusz Krautwurst i Marcin Śmiałek – autorzy testu piosenki „Dobre Moce”.

Przed konkursowymi „Premierami” widzowie mogli zapoznać się z interpretacją piosenek Marka Grechuty w wykonaniu m.in. Alicji Szemplińskiej i Sławka Uniatowskiego.

Drugi dzień 58. KFPP w Opolu wypełniły utwory znane z polskich filmów i seriali telewizyjnych, zaprezentowane podczas koncertu „Wielkie przeboje małego ekranu” w wykonaniu takich wykonawców jak Maryla Rodowicz, Włodzimierz Korcz, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, zespół Pectus czy Tomasz Stockinger.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej