RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Eliminacje MŚ 2022: O której i gdzie oglądać dziś mecz San Marino – Polska?

Każdy inny wynik niż wygrana Roberta Lewandowskiego i jego kolegów będzie niespodzianką (fot. PAP/Leszek Szymański)
Każdy inny wynik niż wygrana Roberta Lewandowskiego i jego kolegów będzie niespodzianką (fot. PAP/Leszek Szymański)

Po Albanii kolejnym rywalem reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata będzie San Marino. Mecz na Stadio Olimpico San Marino rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.45. Transmisja w Telewizji Polskiej.

Zabójcza skuteczność. Polska wysoko wygrywa z Albanią

Czy można rozegrać przeciętny mecz i wygrać 4:1? Reprezentacja Polski pokazała, że tak. Choć przez większą część spotkania byliśmy słabsi od...

zobacz więcej

Biało-czerwoni umiarkowanie rozpoczęli eliminacje do przyszłorocznych, zaplanowanych na przełom listopada i grudnia mistrzostw świata w Katarze. W marcu zremisowali z Węgrami (3:3), pokonali Andorę (3:0) oraz przegrali z Anglią (1:2). Kolejną serię spotkań piłkarze Paulo Sousy zaczęli od rozbicia Albanii (4:1).

W niedzielę rywal również z niższej półki. San Marino przegrało wszystkie cztery mecze. Nie zdobyło w nich żadnej bramki, zaś straciło ich 12. Kibice liczą na podtrzymanie zwycięskiej serii, tym bardziej, że Polska nigdy nie przegrała z tym rywalem – Odnieśliśmy komplet zwycięstw w ośmiu spotkaniach. Bilans bramkowy to 33-1.

TVP Sport przypomina, że pierwszy mecz miał miejsce w kwietniu 1993 roku, kiedy to przy upalnej pogodzie w Łodzi reprezentacja Andrzeja Strejlaua wygrała zaledwie 1:0 po golu Jana Furtoka... strzelonym ręką, co umknęło uwadze sędziego.

Debiut Lewandowskiego


To także w meczu z tym rywalem w reprezentacji Polski debiut okraszony pierwszym golem zaliczył w 2008 roku Robert Lewandowski, dzisiaj kapitan kadry i najskuteczniejszy strzelec w historii. Przeciwko San Marino Polacy odnieśli też najwyższe zwycięstwo – 10:0, a miało to miejsce przed ponad 12 laty w Kielcach w meczu eliminacji mistrzostw świata RPA 2010. Początek niedzielnego spotkania o godz. 20.45. Transmisja od godz. 20.05 w TVP 2, wcześniej od 19.05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV; w TVP Sport studio w przerwie i po meczu. Skomentują go Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.

Wcześniej o godz. 18 zagrają nasi grupowi rywale. Albania podejmie Węgry, zaś Anglia – Andorę.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej