RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Znów tragiczna strzelanina w USA. „To świadczy o chorobie społeczeństwa”

Policja ogłosiła, że poszukuje ciemnej hondy, którą zauważono w trakcie wydarzenia (TT/DC Police Dept_
Policja ogłosiła, że poszukuje ciemnej hondy, którą zauważono w trakcie wydarzenia (TT/DC Police Dept_

Trzy osoby zginęły w sobotę wieczorem w strzelaninie w północno-zachodniej części Waszyngtonu, a trzy kolejne doznały obrażeń niezagrażających życiu – poinformował szef stołecznej policji Robert Contee.

Atak nożownika w sklepie w Nowej Zelandii. Jest wielu rannych

Do ataku nożownika doszło w supermarkecie w nowozelandzkim Auckland. Napastnik został zabity przez policjantów. Jak przekazali funkcjonariusze,...

zobacz więcej

Lokalne radio WTOP News, powołując się na Contee poinformowało, że do strzelaniny doszło tuż przed godz. 20 czasu lokalnego.

Policja ogłosiła, że poszukuje ciemnej hondy accord, którą zauważono w trakcie wydarzenia. Contee poinformował, że sprawcy strzelaniny prawdopodobnie korzystali z tego samochodu.

Policja: strzelało kilka osób


Nie ujawniono tożsamości ofiar, wiadomo jedynie, że są to młodzi ludzie. Zdaniem policji strzelało kilka osób, nie wiadomo jednak jeszcze, czy byli to tylko napastnicy z hondy, czy doszło do wymiany ognia.

– To bardzo frustrujące. O przemocy z użyciem broni mówimy od dłuższego czasu. Wiemy, że ten problem nie jest charakterystyczny tylko dla Waszyngtonu, ale myślę, że to świadczy o ogólnej chorobie naszego społeczeństwa, a tą chorobą jest przemoc z użyciem broni – powiedział Contee. Policja obiecuje 75 tys. dol. za informacje na temat sprawców strzelaniny.

Agencja Associated Press podała, że ranni w tej strzelaninie zostali przewiezieni do okolicznych szpitali.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej