RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kolejny homofobiczny atak Staszewskiego. Teraz chce dymisji rzecznika MSZ

Bart Staszewski domaga się dymisji Łukasza Jasiny (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
Bart Staszewski domaga się dymisji Łukasza Jasiny (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Totalny odlot aktywisty LGBT Barta Staszewskiego. Wczoraj stwierdził, że nowego rzecznika MSZ należy... wyśmiać za to, że jest gejem. Teraz mimo fali krytyki i dezaprobaty dla swojego wpisu poszedł o krok dalej. Domaga się dymisji Łukasza Jasiny, a polski rząd nazywa... homofobicznym. Czy Staszewski udowonił właśnie, że dla niego liczy się wyłącznie ideologia LGBT?

Atak na nowego rzecznika. Wiceszef MSZ zabiera głos

Łukasz Jasina został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo...

zobacz więcej

„Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać” – napisał na Twitterze Bart Staszewski, aktywista LGBT i twórca fake newsa o „Strefach wolnych od LGBT”.

Wpis wywołał lawinę krytyki, ale Staszewski poszedł o krok dalej. Teraz domaga się... dymisji nowego rzecznika MSZ.

„Miejmy nadzieję, że Łukasz Jasina zachowa resztki twarzy i zrezygnuje z funkcji rzecznika już w poniedziałek. Trzymam za niego kciuki” – napisał, odpowiadając na twitt wiceministra Pawła Jabłońskiego.

Podsekretarz stanu napisał, że Jasina „został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie. MSZ zapewni swojemu rzecznikowi wszelkie wsparcie i będzie bronić go przed atakami naruszającymi jego prywatność.”

W kolejnym wpisie w języku angielskim Staszewski stwierdził, że polski rząd jest... homofobiczny.

„Będąc zadeklarowanym gejem i zdecydować się służyć jako rzecznik homofobicznemu rządowi to żenada i hipokryzja” – napisał Staszewski. Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej