RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wypadek podczas wychowania fizycznego. Nie żyje 10-letni chłopiec

Śmierć chłopca po upadku z drabinek (fot. Shutterstock)
Śmierć chłopca po upadku z drabinek (fot. Shutterstock)

Nie żyje 10-letni chłopiec, który spadł z drabinek podczas lekcji wychowania fizycznego w jednej ze szkół w Kostomłotach. Upadł na podłogę i doszło do zatrzymania krążenia. Wezwano helikopter LPR z Opola, gdyż śmigłowiec z Wrocławia był zadysponowany do innej akcji. Mimo trwającej około dwie godziny resuscytacji, nie udało się uratować chłopca.

Modelka zamordowana przez stalkera. Ciało znalazł ojciec

33-letnia gwiazda Instagrama Jenae Gagnier została zamordowana przez stalkera. Mężczyzna następnie popełnił samobójstwo.

zobacz więcej

Do wypadku w piątek w szkole podstawowej w podwrocławskich Kostomłotach. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku ok. godz. 12.30.

– 10-letni chłopiec podczas lekcji wychowania fizycznego spadł z drabinek i upadł na podłogę; doszło do zatrzymania krążenia – przekazał dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Dodał, że w momencie przyjazdu straży, na miejscu był już obecny lekarz z pobliskiego ośrodka zdrowia, który wraz z pielęgniarką prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową. Wcześniej RKO prowadzili także nauczyciele obecni w szkole. – Po ok. 15 minutach od przyjazdu straży, na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, a po nim także ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo trwającej około dwie godziny resuscytacji, nie udało się uratować życia chłopca – przekazał dyżurny.

Jak powiedziała rzeczniczka LPR Justyna Sochacka, do zdarzenia skierowany został helikopter LPR z Opola, gdyż śmigłowiec z Wrocławia był zadysponowany do innej akcji.

Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji przekazała, że na chwilę obecną policja nie informuje o szczegółach tego zdarzenia. Okoliczności wypadku bada prokuratura.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej