RAPORT

Pogarda

Aktywista LGBT Staszewski o urzędniku MSZ: Jeżeli jest gejem, to należy o tym mówić i to wyśmiewać

Bartosz Staszewski zasłynął szkodzeniem wizerunkowi Polski fałszywą informacją o istnieniu "stref wolnych od LGBT" w naszym kraju (fot. Tomasz Koryszko/PAP)
Bartosz Staszewski zasłynął szkodzeniem wizerunkowi Polski fałszywą informacją o istnieniu "stref wolnych od LGBT" w naszym kraju (fot. Tomasz Koryszko/PAP)

Najnowsze

Popularne

Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać – napisał na Twitterze Bart Staszewki, aktywista LGBT i twórca fake newsa o „Strefach wolnych od LGBT”.

Lewicowy aktywista ostro atakuje Polskę. Mnie doprowadził do łez

Mieszkałem w Katarze ponad rok. W tym kraju za homoseksualizm grozi więzienie lub nawet kara śmierci. Kobiety mają dużo mniejsze prawa niż...

zobacz więcej

Od 1 września Łukasz Jasina jest rzecznikiem MSZ. To historyk, dziennikarz, prawnik, filmoznawca, analityk oraz komentator radiowy i telewizyjny. Ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006). Stopień naukowy doktora uzyskał na podstawie rozprawy „Zmierzch Imperium Brytyjskiego w niektórych filmach Davida Leana. Studium historyczno-filmoznawcze” w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w 2011 roku.

Był pracownikiem między innymi Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Choć Jasina pełni swoją funkcję dopiero trzeci dzień, już został zaatakowany przez Barta Staszewskiego, który sam siebie identyfikuje jako „aktywistę LGBTI+”. „Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać” – napisał na Twitterze.

To był kolejny wpis Staszewskiego na ten temat. W pierwszym wpisie jako źródło informacji posłużył mu tweet pracownika „Gazety Wyborczej”. - Jasina jest nieukrywającym swojej orientacji gejem - napisał Ziemowit Szczerek.

„Obrzydliwy, homofobiczny wpis. Wstyd” – napisał jeden z internautów. „Czyli namawiasz do szczucia na człowieka?” – dopytywała użytkowniczka Twittera.

Bart Staszewski zasłynął fake newsami. Zdjęcia montowanych przez niego tabliczek „strefa wolna od LGBT” – później tłumaczył, że to forma happeningu – były wykorzystywane w polemice ze stanowiskiem polskiego rządu. Nawet zachodni dziennikarze przyznawali, że działania Staszewskiego w tej sprawie to „tworzenie fake newsów”. Innym razem oskarżył małopolską policję o „ochronę oprawców”, którzy mieli pobić ukraińskiego imigranta. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej