RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Piątek przyjemny, weekend już mniej. Co się wydarzy? [PROGNOZA]

W większości kraju do końca dnia przewidywana jest pogoda bez większych zachmurzeń oraz opadów deszczu – przekazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Jakie są prognozy na sobotę i niedzielę?

Deszcze nieco zelżeją, ale alerty wciąż obowiązują [PROGNOZA]

Nad większą częścią kraju w środę spodziewany jest słabnący deszcz. Wciąż będzie padać na południu Polski – przekazał synoptyk IMGW Kamil Walczak....

zobacz więcej

Pogodę w Polsce będzie przede wszystkim kształtował wyż, którego centrum będzie przemieszczać się z Wysp Brytyjskich nad Bałtyk. Wyż ten sprowadzi do nas chłodne powietrze polarne morskie, a na północnym wschodzie nawet masę powietrza pochodzenia arktycznego. Najbliższe dni będą zwykle pogodne, na północnym wschodzie chłodne i ze słabymi opadami, na zachodzie cieplejsze i bardziej słonecznie. Czekają nas także chłodne noce.

Jak wskazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek nad większością kraju do końca dnia można spodziewać się pogody z niewielkim zachmurzeniem i temperaturami od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu przez 21 stopni w centrum po 24 stopnie na południowym zachodzie kraju.

Jaka temperatura?


– Obecnie w większości kraju mamy bezchmurne niebo lub z małym zachmurzeniem. Wyjątkiem jest północ kraju, gdzie możliwe jest zachmurzenie duże, ale bez opadów. Taka pogoda powinna się utrzymywać do późnego wieczora. Nadal będzie pogodnie. Tylko na krańcach północno-wschodnich może dojść do słabych i przelotnych opadów deszczu. Biorąc pod uwagę ostatnie dni i nadchodzące ochłodzenie, piątek będzie stosunkowo ciepłym dniem z temperaturami od 17 do 24 stopni Celsjusza. Wiatr może być słaby i umiarkowany, jedynie incydentalnie porywisty – powiedział Ogórek. Zapowiada się pogodna noc, choć na północnym wschodzie i wschodnich krańcach Polski spodziewany jest wzrost zachmurzenia. Tam też możliwe są niewielkie, lokalne opady deszczu. Na zachodzie kraju, w miejscach gdzie wiatr będzie słabo wiał, możliwe są mgły ograniczające widoczność do 300 metrów. W nocy temperatura od 3 stopni na północnym wschodzie przez 9 stopni w centrum do 13 stopni na południowym zachodzie i miejscami na południu kraju.

W sobotę najcieplej będzie we Wrocławiu (21 stopni) i Jeleniej Górze (20 stopni), 15 stopni pokażą termometry w Suwałkach, ale tu także będzie pogodnie. W niedzielę temperatura nigdzie już nie przekroczy 20 kresek. Najchłodniej będzie w Zakopanem – 13 stopni, najcieplej – w Legnicy, Zielonej Górze i Szczecinie – 19 stopni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej